Forum

Local admin sınırla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local admin sınırlama

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firmamızda döküman arşivi olarak kullanılan server'a dışarıdan destek alıyoruz. Programla ilgili ayarlamalar yapıyor bağlanan arkadaş, bağlandığı kullanıcıda o serverda local admin, bizden de denetim firmamız destek aldığımız serverları bir program ile izlememizi istedi. Video kaydı alan bir program kurdum. Fakat kaydı, izlediği bilgisayar üzerinde kaydediyor. Mesela "D" nin altına bir klasör açıyor, record$ şeklinde de paylaşım ismi veriyor. Tabii bu klasöre o kullanıcı girememeli, okuma yetkisini kapatıyorum. Fakat local admin olduğu için istediği gibi değiştirebilir. Nasıl bir çözüm bulabilirim. Klasör şifreleme yapayım dedim ama AD ile çalışan bir program bulamadım tabii. Dosya silme vs. işlemleri yapacağı ama paylaşım veremeyeceği bir kullanıcı grubu varmı acaba? Ya da ne yapmak gerekir? Teşekkürler. 

Gönderildi : 19/01/2010 13:04

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Klasör üzerindeki tüm yetkileri kaldırıp domain admin kullanıcısına yetki vererek sorunu çözebilirsin.Bunun yanında video kaydetme uygulamasının domain admin hesabıyla çalışması gerekir diye düşünüyorum aksi takdirde kayıt işlemi olmayabilir.

Gönderildi : 19/01/2010 15:34

(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Farketmez kullanıcı local admin olarak giriyor zaten istediği değişikliği yapar.

Gönderildi : 19/01/2010 16:01

Paylaş: