Forum

kablosuz ağda dosya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kablosuz ağda dosya paylaşım

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@niyaziaygun)
Gönderiler: 204
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar belki basit bir soru olacak fakat 3 adet bilgisayar var 2si xp pro diğeri vista. birbirlerini görüp dosya paylaşımına açmak istiyorum fakat olmadı.

ağ kurup hepsinin çalışma grubunu aynı yaptım. paylaşım içinde dosya oluşturup mouse sağ click ve paylaşıma açtım. fakat birbirlerini görmüyorlar.

denetim masasında bilgisayar yöneticisindeki Guest kısmı da açık diğer kullanıcıların görmesi için.yardımlarınızı bekliyrm.

teşekkürler.

Gönderildi : 13/01/2010 13:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Paylaşım için öncelikle birbirilerini görmesi lazım.

Bu nedenle bazı şeylerden emin olmamız lazım.

1-Başlat çalıştır cmd yapınca  diğer pclere ping atabiliyormusunuz?

2-Ping atabiliyorsanız başlat çalıştır \\bilgisayaradi şeklinde yazinca diğer bilgisayari görüntüleyebiliyormsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 14:05

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ip alıyor hepsinde modemde de bir sıkıntı yok.

ev ağı oluşturdum sonra bilgisayarlara ad verdikten sonra aynı group  ismini verdim diğer bilgisayarlara fakat tüm ağı görüntüle dediğimde olmuyor.paylaşımada açtım fakat olmuyor. belkide bunu kablo ile bağlayarak birde switch işi daha kolay ama benim istediğim wireless olarak bağlamak.

"İnsan herşeyin ölçüsüdür"

Gönderildi : 13/01/2010 17:04

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

İkisi arasında gfark yok.Kablolu veya kablosuz.Dediklerimi yaptınızmı bilgi vermediniz.

1-Diğer bilgisayarın ipsine ve ismine ping atabiliyormusunuz?

2-Eğer ping atabiliyorsanız Başlat-->Çalıştır kısmına \\bilgisayaradi veya \\bilgisayaripsi yazınca hatamı veriyor bağlanmak isteğiniz bilgisayar için paylaşımları gösteren klasör açılıyormu?

Bunlar hakkında bilgi verin ona göre ilerleyelim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/01/2010 17:09

(@niyaziaygun)
Reputable Member
Konu başlatıcı

kusura bakmayın işlerin yoğınluğundan cevap veremedim. hiçbir şekilde paylaşımı açmama rağmen birbirlerini görmüyor bilgisayarlar. ayrıca ping atıyor standard 192.168.1.(2.3.4) ip adreslerini alıyor. gerçi çalıştır dan  \\pc name yazmadım denemedim. [I]

Gönderildi : 15/01/2010 20:02

(@www-rizasahan-com)
_

Bunları deneyip bilgi verirseniz ona göre daha rahat fikir üretebiliriz.

Gönderildi : 15/01/2010 20:04

Paylaş: