Forum

ISA Server'ı DC' ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ISA Server'ı DC' ye Sokamıyorum

27 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
817 Görüntüleme
(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Kurallarınızı tekrar gözden geçirmenizi öneririm.Mesela 6. kuralda tüm iç ağ erişimini serbest bırakan bir rule tanımlamışsınız.Sanırım 8. kuralda DNS için.6 bunu kapsıyor zaten diğeri gereksiz kalıyor.Ayrıca 3. kuralı bilerek disable ettiyseniz altındaki msn yasak kuralı işleyecek.Msn izin veremedim dediğiniz için bunu söylüyorum.Zaten yasak kuralı devrede.Sanırım sıralamayı tekrar gözden geçirmenizde yarar var.

Gönderildi : 11/01/2010 22:39

(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member

mrb .6.no lu kural disinda diger kurallari disable yapip denermisiniz....ayrica dns e bakarmisiniz isa serveriniz ilgili herhangi bir kayit varmi,sayet hersey normal ise  isa serverin ip siyle daha once baska bir bilgisayar kayit olmusmu....su sekildede yapabilirsiniz isa ya daha once dagitilmayan bir ip yi verip isa yi o ip ile domaine almayi deneyebilirsiniz...

Gönderildi : 12/01/2010 01:27

(@SeljukOZCELiK)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

3. kuralda test makinesine izinverdim ama olmadı sonra local hostu da ekledim yine olmadı. Sadece tek makineye izin vermem için, computer seçeneğinden ip verip yukarıdaki gibi bir yapılandırma yapmam yeterli olur değil mi? yani kuralım doğru yazılmış mı sadece 3. kuraldan bahsediyorum. Sanbırım bir hata var çünkü hala msn izni veremedim =(

Gönderildi : 12/01/2010 01:38

(@inanodabasi)
Estimable Member

local host dedigin isa serverin kendisidir....3.kuralda  http ve diger portlarada izin verirsen sorun cozulur diye dusunuyorum....cunku msn nin kullandigi epey port var....

Gönderildi : 12/01/2010 02:07

(@SeljukOZCELiK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İnan Bey; çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım başarıyla sonuçlandı. Bu durumda da artık isa serverı domaine sokmam bir anlam ifade etmez. Doğrudur domainde olması bir çok avantaj sağlayabilir ama workgroupta hem daha güvenli olduğunu duydum hem de tüm uğraşmalarıma rağmen domaine sokamadım böylelikle geri bildirimde bulunmak isterim. Benim için forumda bu konu şmdilik kapanmıştır ama isayı domaine aynı hatayla sokamayıp, sonra da başarabilen olursa rica ederim çözümünü yazsın.

Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/01/2010 12:01

(@inanodabasi)
Estimable Member

sorununuzun cozulmesine sevindim....isa yi hic ugrasmadan domaine sokmak istiyorsan...isa servere yeni bir ethernet karti tak,bu ethernet kartin internal ayagin olsun...isa yi kur sonra...3. party hic bir program kurma ...sonra ilk kuralinda yukarda hakan bey ve diger arkadaslarin bahsettigi gibi (localhost,internal)-(localhost,internal) alloutbound seklinde olsun...ve isaya farkli bir ip ver .10.0.0.1 olmasin yani...internal ayagina verdigin ip daha once kullanilan bir ip olmasin....ve boylece sorunsuz domaine dahil etmis olursun isa serveri...isa server performans acisinda ve konfigurasyon acisinda en iyisi domain ortaminda calisir diye dusunuyorum...

Gönderildi : 12/01/2010 13:22

(@SeljukOZCELiK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam saat 17:30 dan sonra müdahale edebileceğim geri dönüş yaparım mutlaka =) teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/01/2010 18:53

(@SeljukOZCELiK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam en sonunda başardım, isa server 2004' ü SP1' den SP3' e yükselttim sorun ortadan kalktı. Yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 12/01/2010 22:24

Sayfa 2 / 2
Paylaş: