Forum

Lokal gruplarım g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lokal gruplarım görünmüyor.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,014 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba şöyle ilginç bir sıkıntım bulunmakta. bilgisayarıma sağ tıklayıp "yönet" dediğimde gelen ekranda "Yerel kullanıcı ve gruplar" bölümünde kullanıcılar da $ adında bir kullanıcı var ve gruplar bölümünde hiçbir grup gözükmüyor. $ kullanıcısını silemiyorum, grup adı bulunamadı diyor. herhangi bir kullanıcının özelliklerine girip üye olunan gruplara bakmak istediğimde de  aynı hatayı veriyor

nereye gitti benim gruplarım 🙂

Gönderildi : 10/01/2010 00:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 10/01/2010 01:04

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bahsettiğiniz döküğmana baktım, orda dosya paylaşımlardan bahsediyor. O konu hakkında yeterince bilgi sahibiyim. Sorunumu resimle dile getireyim. benim default olan gruplarım yok 🙁

Gönderildi : 11/01/2010 14:58

(@serhatsert)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Merhaba,

cmd üzerinden NET USER komutunu çalıştırıp kontrol edebilirmisiniz ? Birde run kısmına control userpasswords2 yazıp bir kontrol edin.Grupları görebiliyorsanız mmc konsolunuzda bir problem olabilir.

Gönderildi : 11/01/2010 15:58

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bahsettiğiniz komutlarla da görünmüyor gruplar....hatta elle eklediğim yeni bir grupta görünmüyor. 🙁

Gönderildi : 11/01/2010 16:18

(@serhatsert)
Trusted Member

NET USER çıktısını buraya ekleyebilirmisiniz ekran görüntüsü olarak ?

Gönderildi : 11/01/2010 16:49

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 11/01/2010 16:58

(@serhatsert)
Trusted Member

Sanırım ben yanlış okumuşum.Sizin gruplarda problem var.Bu komut yerine NET LOCALGROUP komutunu deneyebilirmisiniz ? Eğer bir sonuç alınmazsa çalıştır penceresine lusrmgr.msc komutu yazın yada çalıştıra mmc yazarak açılan ekrandan add diyerek local group snap-in'ini ekleyerek tekrar gözden geçirin.Daha öncedende dediğim gibi mmc konsolunda problem olduğunu düşünüyorum.Güncelleyip tekrarda deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 11/01/2010 21:47

Paylaş: