Forum

domain user ile nas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain user ile nasıl yapılabilir?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@muratpektas)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese selamlar kuracağım yeni bir sistem de win2008 olup xp, win7 ve vista nın bulunduğu bir network yapısı olacak. kullanıcılar domain user olup kendi pc lerinde de user olacak. önceki sistemimde kullanıcılar kendi pclerinde admin di ve program kurulumları sorun olmuyordu ama şimdi bir iki pc kurdum. flashgeti, adobesi, flash, java vs bir sürü program ile çeşitli platformlar var. exe to msi convert ile yapsamda bildigim kadarıyla temiz bir sistemde registry kayıtları ile deploy oluyor. elimde 3 ayrı temiz platform olup tek tek bu yazılımları kurmam gerekecek. sizce bu durumu en kısa nasıl halledebilirim.

Gönderildi : 03/01/2010 00:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Öncelikle kullanıcıları domaine aldığınız zaman admin hakkı ile çalışan bir çok program çalışmayacaktır.O programlara o kullanıcıya full veya gerekli hakkı vermeniz gerekecektir.Bu bir erp ayzılımıda olaiblir bir muhasebe yazılımıda veya bir otomasyon yazılımıda.

Şimdi program otomatik install etme konusunda ise gpoda bu işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda bir çok makale http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=gpo  buradan bakabilirsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/01/2010 00:17

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

bir kullanıcıyı  referans alarak gereli programları kurduktan sonra eger donanım değişikliği yoksa pc lerde acronis ile imaj kullanrak kurabilirsin.Eger donanım farklılığı varsa universal restore kullanabilirsin.Sysprep konusunu inceleyebilirsin.

Gönderildi : 03/01/2010 00:20

Paylaş: