Forum

GPO ile Windows VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile Windows VPN Proxy Atama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
750 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Domain ortamımda ki Client PC'lere windows vpn ayarlaması yaptım.

Ağ Bağlantı Özellikleri - Dosya - Yeni Bağlantı - VPN ile kurulum yaptım. 

Bu userlara GPO ile yapılandırdığım Vpn'e nasıl proxy atayabilirim?

Exploerar'larında var ancak Vpn'de atamam gerekiyor.

Resim ;

http://www.resimupload.com/ds511649850_19.html

Gönderildi : 19/12/2009 19:04

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Sorunu Çözdüm ,

2 Adet GPO yaptım.

1nci GPO Standart Explorer'a Proxy atadım.

User Config > Windows Settings >Internet Explorer Maintenance > Connection > Proxy Settings

2nci GPO Computer Config > Admin Templates > System > Group Policy >Internet Explorer Maintenance policy processing > Set to ENABLED & "Process even if the Group Policy objects have not changed" yaptıktan sonra , Setuptan 1Vpn kurdum. Proxy atadım çalıştı.

Tşk.

Gönderildi : 21/12/2009 17:25

(@OzkanTOPAL)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba,

Senaryoyu kafamda kuruyorum da, anladığım kadarıyla dışardan erişime sahip VPN ortamı var ve bu VPN ortamına girildiğinde proxy ile internete çıkabilen Proxy Server mevcut burası tamam.

Senin sorduğun soru da; VPN ile bağlandığımda Internet Explorer proxy ayarları benim verdiğim değerlerde oluşsun. Peki sen bu oluşturduğun GPO'ları nereye atadın? Başka bir deyişle VPN bağlantıları için ayrı bi Organize Unit mi oluşturdun? Yani bildiğim kadarıyla GPO ayarları domaine girmeden client makınalara etki etmiyor.

Gönderildi : 21/12/2009 20:38

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

2nci GPO Computer Config > Admin Templates > System > Group Policy >Internet Explorer Maintenance policy processing > Set to ENABLED & "Process even if the Group Policy objects have not changed bu işlemi yaptıktan sonra VPN'e proxy atayabildim.

Ayrı Bir OU oluşturmadım. AYnı Ou'nun altına yeni bir Policy ekledim. Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra hem Explorer hemde Vpn'e proxy atayabildim.

Yukarıdaki işlemi yapmasam birbirini eziyordu. Ve Sadece Explorer proxy alıyordu.

OK.

Tşk.

Gönderildi : 21/12/2009 20:46

Paylaş: