Forum

work grup ortamında...

Bildirimler
Hepsini Temizle

work grup ortamında otamatik yedekleme-yazılım engelleme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@yasintaskiran)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle emeği geçen ve faydalı bilgiler sunan herkese teşekkürü bir borç biliyorum.

firmamızda hp nin yeni bir server mevcut.üzerinde 2003 small business server yüklü.Ancak domain yapımız mevcut değil.Yani 2003 yüklü server basit paylaşımlı file server olarak kullanıyoruz.Yaklaşık 30 da client pc var.Outlook2007 kullanıyoruz.Exchange server yok.Ben bu 30 makinanında maillerini yedeklemem istiyorum.Ancak bu yedeklemeyi hem otamatik hemde kullanıcı tabanlı olmadan yapmak istiyorum.Yani maillerin yedeklendiğinden kullanıcıların haberi dahi olmayacak.Bu mümkün müdür,evetse nasıl yapabilirim.Bir diğer sorumda şu olucak ,msn yasaklamak istiyoruz.kullanıcılar da msn yüklü olsada açamasınlar.yanlız bu yasaklama işleminide otamatik yapmak istiyoruz.yani her makinada ayrı ayrı ayar yapmak istemiyoruz.nasıl yapabiliriz.Yine başka bir önemli sorum daha olucak.thirt party yazılım kullanmadan bütün client makinaların neler yaptığıklarını log halinde görmek istiyorum.Ekran görüntüleri,mause hareketleri,çalıştırılan uygulamalar,girilen siteler,kısacası herşeyi denetim altına almak istiyorum.Böyle bir workgrup ortamında 2003 server üzerinden bu işlemi nasıl yapabilirim.Clientlere veya server thirt party yazılım kullanmadan.

Bu konular benim için çok önemli.Bunları yapmam lazım.Acilen yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar

.

Gönderildi : 18/12/2009 20:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Ağdan yedek almak için

http://www.cozumpark.com/forums/thread/123907.aspx  buraya bakınız ama kullanıcıların outlookları kapalı olmalı yedekleme yapabilmeniz için.

Msn kısıtlamak için firewall olursa sağlıklı olur ama modemden ve bazı virus yazılımlarından yararlanarak yapabilirsiniz bu sizin elinizdeki ürünlere bağlı.

Son isteğiniz baya uçuk olmuş birazda istekler şeye bağlı nasıl derler ne akdar köfte o kadar ekmek siz sahini bmw yapmak istiyorsunuz bunun için biraz elinizde gerekli yazılımların olması gerekir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/12/2009 20:10

(@yasintaskiran)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim:Peki hocam log ile ilgili kısımla alakalı bir sorum daha olucak.Tüm cliean loglarını , üzerinde 2003 server yüklü (domain yapısı yok)bilgisayarda görebilceğim software varmıdır.Varsa isim verirmisiniz.Ancak daha öncede belirttiğim gibi kapsamlı log istiyorum.Birde bu yazılım sadece server makinayamı kurucaz yoksa clientler içinde bir yazılılm kurulcakmı. 

Gönderildi : 22/12/2009 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu işlemler için basit yazılımlar yok sanırım.

Microsoft firmasının bu konuda bir yazılımı var ama adını hatırlamıyorum kim hangi dosyayı açmış adını değiştirmiş silmiş felan.

Bununla ilgili 3.part yazılım bilmiyorum ama mutlaka tavsiye eden hocalarımız çıkar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/12/2009 19:19

(@yasintaskiran)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.Diğer hocalarımızın cevaplarını bekliyorum.

Gönderildi : 22/12/2009 19:52

Paylaş: