Forum

Folderi tum izinler...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folderi tum izinleri ile birlikte Robocopy ile kopyalamak

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
570 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Serverda network drive olarak kullanilan bir drive`i diger servera tasimak istiyorum. Bunun icin Robocopy adli programi kullaniyorum ancak sadece 1 tane folderi kopyaliyor o kadar. Asagidaki ayarlara eklemem gerken bir sey varmi? Kisacasi source folderda ne var ne yok aynen diger servera kopyalamak ve hersey younda ise sonradan eskiyi silmek istiyorum.

Gönderildi : 17/12/2009 04:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu kısımda sorun yok. Path tabını gösterebilir misin? Eğer 1 tane dizinden kastın alt dizinlerde zaten /E anahtarı tüm alt dizinleri kopyalar.

Yalnız bu tipte bir işlem için sana 2BrightSparks firmasının SyncBackSE adlı yazılımını tavsiye edebilirim. Paralel dosya kopyalama imkanına sahip olan yazılımın yedekleme çözümlerine de harika bir düzeyde yardımcı olacağına inanıyorum.

Gönderildi : 17/12/2009 04:55

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam path`de sorun yok zaten. Dedigim gibi hedef serverda folder olusturuyor icinede sadece 1 tane folder atiyor gerisi yok. Ayrica tek bir kullanim icin verdiginiz linkteki programi satin almak zorundamiyim yoksa isim bittikten sonra kaldirma imkanim varmi?

Gönderildi : 17/12/2009 05:50

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sorun sanirim GUI`de, cunku direk olarak cmd`den yaptim bu sefer oldu.

Gönderildi : 17/12/2009 08:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Linkini verdiğim programın ücretli sürümü olmakla birlikte size tavsiye ettiğim program tamamen ücretsiz olan sürümüdür ve ileri düzey işlemler dışında hiçbir eksisi yoktur [:)]

Gönderildi : 17/12/2009 17:08

Paylaş: