Forum

Active Directory Bi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Bilgisayar Adı Problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
861 Görüntüleme
(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Server 2008 üzerinde AD kurulu. Bazı bilgisayarların yenilenmesi gerektiğinden client başına giderek etki alanından çıkardım. Ve AD yönetim panelinden bu clientların isimlerini sildim. İsmi aynı olan yeni bilgisayarı aynı isimle tekrar domain'e üye yaptım. Fakat bazı bilgisayarların isimleri listeye eklenmemiş. Bunun nedeni ne olabilir. Yada el ile manuel ekleyebilirmiyim?

Gönderildi : 16/12/2009 22:35

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Listede görüyor olmanız lazım. Domainden düşürüp tekrar alır mısınız.

Gönderildi : 17/12/2009 00:19

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tekrar düşürüp üye yapmayı denemedim. Fakat vista ve xp'de şu güne kadar böyle bir sıkıntı hiç yaşamadım. Yeni client'lar windows 7. Hatta bir client'ı dns'de görüp, pc listesinde göremeyip elle manuel pc ekle diyerek ekleme yaptım ve sorunsuz çalıştı. Fakat diğerlerinide yapmama rağmen çalıştıramadım.

Gönderildi : 17/12/2009 01:48

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Düşürüp tekrar aldım problem çözüldü. Ama neden böyle birşey yapabilirki?

Gönderildi : 19/12/2009 00:53

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bazen butip sorunlar oluyor. Client ve dc tarafında event log durum hakkında bilgi verecektir ama ilgili logları bulmanız lazım.

Gönderildi : 21/12/2009 00:49

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Serhat bey şunu farkettim. Sadece Windows 7 tarafında problem yaşatıyor. Örneğin bugün bir pc'yi domain'e üye yaptım PC ismi oluşmasına rağmen DNS kaydı açılmadığını gördüm. Server tarafında dns loglarında birşey görünmüyor. Tahmini birşey söylemek mümkünmü?

Gönderildi : 29/12/2009 20:37

Paylaş: