Forum

Additional Domain k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Additional Domain kurulumunda ki hata

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@mehmetbaytug)
Gönderiler: 151
Reputable Member
Konu başlatıcı

Additional Domain kurmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Anladığım kadarıyla domain makinasında komut satırından adprep ile forestprep ve domainprep yap diyor. fakat o aşamalarda da aşağıdaki hatayı veriyor. Sitedeki makalelere de baktım makalede anlatılan biçimde de denedim fakat olmadı. DC makina Windows 2003 Standart SP2. ADC yapmak istediğim makina sanala kurulu Windows 2003 Std. R2 SP2

Gönderildi : 16/12/2009 18:02

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Hocam aslında komut satırında okuduklarım hata değil de uyarı yapmış ve eğer sistemleriniz yukarıdakileri sağlıyorsa C ye sonra Enter a basıp devam edin demiş. Ancak sanki siz işlemi kesmişsiniz dolayısıyla aşağıda da işlem kullanıcı tarafından sonlandırıldı uyarısını vermiş.

domainprep de ki hata ise sanırım siz bunları bir network paylaşımı üzerinden çalıştırmayı deniyorsunuz. Bunu domain controller ın üzerinde denediniz mi?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/12/2009 18:49

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

domain makina üzerinde yaptığımda aşağıdaki şekilde bir uyarı alıyorum.

Gönderildi : 16/12/2009 19:08

(@m-hakancan)
Noble Member

Aşağıda ki adreste Mesut hocam bahsetmiş inceleyin isterseniz. Sorun sanki R2 cd sinde ki adprep yazılımı ile bu işlemi yapmadığınız için olabilir gibi.

http://www.mesutaladag.com/?p=241

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/12/2009 19:19

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. Sorun çözüldü.Basit hatalarımdan kaynaklı sorunlardı. tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 16/12/2009 20:57

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim, çözülmesine sevindim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/12/2009 01:56

Paylaş: