Forum

Windwos Terminal Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windwos Terminal Server

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın arkadaşlar,

Mevcut yapıdan ve yapmak istediğim uygulama;

Mevcut yapım SBS2003 Srv. DC üzerinde Logo kullanılıyor. 10 kullanıcı bağlanarak Logo Programını kullanıyor.(aynı network üzerinde)

Uzak  ofisteki 10-12 Kullanıcıda merkezdeki Logo yu kullanabilmesi için;

Yeni bir  Sunucu alıp üzerine server2008 Standart +Terminal Server rolü yüklemesi yapıcam.ve Mevcut Sbs2003 Domain ine member olarak ekleyip Terminal Client ların  bu makina üzerinden logo programını kulllanmasını sağlıcam. Bu şekilde konfigürasyon yaptığımda sorun çıkarmı acaba çıkarsa ne yapmam gerekir.

Not: Konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar cevap vermesinler post'un kapanmasına sebep oluyorlar.

Bu yüzden 2 postu açmak zorunda kaldım kusura bakmayın lütfen

Gönderildi : 14/12/2009 13:33

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member

senin yapmak istediğine en yakın yapıyı şu şekilde kullanıyorum:

1 adet sql serverım var logo kurulu, 2003 olarak çalışıyor.içerisinde sanal olarak terminal serverım çalışıyor. o da 2003 server.

terminal serverım üzerinde 5 adet terminal kullanıcısı çalışıyor.

bu 5 kullanıcı power users grubunda ve servera remote yaptıklarında direk olarak logo açılıyor. bu sayede logoyu kapattıklarında oturum da kapanıyor.

terminal serverım domaine üye değil.

5 kullanıcı için de logoda tek terminal kullanılıyor. bunu yapmak istersen her kullanıcı da ilk logoyu çalıştırdığında istenen client no kısmına 1 den başlayarak numaralandırman ve logosys de kullanıcıya çift tıklayarak bilgisayar ismine "serverismi.1" "serverismi.2" gibi numaraları girmen gerekli.

Gönderildi : 14/12/2009 15:00

(@malik.ahmet)
Gönderiler: 368
Honorable Member
Konu başlatıcı

Terminal Server Lisans sunucusunun SBS2003 demi olmalı sanki öyle birşey vardı diye hatırlıyorum.

belki yanılıyorumdur.

Gönderildi : 14/12/2009 16:49

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Terminal Server Lisans sunucusunun SBS2003 demi olmalı sanki öyle birşey vardı diye hatırlıyorum.

belki yanılıyorumdur.

hayır gerek yok. yeni bir server ya da sanal server üzerine kurabilirsiniz. ayrı olması her zaman yönetim açısından daha kolaydır.

Gönderildi : 14/12/2009 18:54

Paylaş: