Forum

Clientlarda Saat so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clientlarda Saat sorunu?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@FatihARI)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar...

AD yapısının oldugu bi ortamda clientların bazılarında saat ve tarih kısmını görebilirken bi kısmında göremiyorum gpu ayarlarında saati gizle yapılandırılmadı konumunda clientlara tek policy uygulanıyor. local adminde ve user de görev çubuğunda saati göster sekmesi işaretli durumda

aynı bilgisayarı farklı kullanıcı ile açtıgımda saati ve tarihi görebiliyorum fakat kullanıcı ayarlarını karşılaştırdıgımda herşey aynı gözküyor

örneğin deneme kullanıcısı ile pc adlı bilgisayarı açtıgımda saati ve tarih geliyorr fakat deneme2 kulalncıısyla aynı pc yi açtıgım zaman saat ve tarihi göremiyorum kullanıcıların aldıgı üyelik her ikisinde de domain user bunun sebebi ne olabilir

ayrıca regeditte saat ve tarihin bir değeri yada  göstermenin bir yolu  varmıdır.

domain user olan kullanıcıların da başlat menüsünde sağ tuş özellikler yapmasını kısıtlamıştık. teşekkür ediyorum şimdiden

Gönderildi : 14/12/2009 12:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Sorun yaşayan kullanıcılarınız için gpresult komutu ile hangi policyleri aldığını kontrol edin ve sonra o policy yi inceleyin

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2009 01:05

(@FatihARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam ben sorunu çözdüm cevap için yine de teşekkürler

Gönderildi : 16/12/2009 13:47

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Ne şekilde çözdüğünüzü bizlerlede paylaşabilirmisiniz ? teşekkürler..

Gönderildi : 16/12/2009 14:25

(@FatihARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ne şekilde çözdüğünüzü bizlerlede paylaşabilirmisiniz ? teşekkürler..

Sorunlu olan kullanıcının bilgisyarını admin hesabıyla açıp o kullancıının içindeki documents ve desktopu yedekledim sonra document and settings in altından sildim o kulalnıcıyı daha sonra aynı kullanıcyla açtım bu şekilde soun çözüdlü admine yedeklediğim desktop u ve documentsi tekrar kullanıcya attımm bu kadar

kolay gelsin iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/12/2009 12:00

(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba.

Geri bildirim için teşekkürler.

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 22/12/2009 00:27

Paylaş: