Forum

group policy ile kı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

group policy ile kısıtlama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@OzkanCaliskan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar group policy ile client bilgisayarlarda domain kullanıcılarının (bazı programlar administrator yetkisi istemiyor örn: firefox ) hertürlü yetkisiz program kurulmasını nasıl engelleyebilirim.

yorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/12/2009 14:36

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member

eğer kullanıcıların sadece users ise tüm yetkileri kısıtlanmış demektir.ama sen kullanıcıların birşeyler kurmasını mı istemiyorsun yoksa kurulu bazı programları kullanmasın mı diyorsun.Sen kullanıcıların desktoplarını ayarlayabilirsin.Sadece belirli masaüstü programlarını bırak bunu da domain control secrutry polisy den yapabilirsin.

Gönderildi : 11/12/2009 15:06

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet kullanıcılarım sadece users ben kullanıcıların herhangi bir program kurmasını istemiyorum.

Gönderildi : 11/12/2009 15:22

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bu tip programlar her zaman karşınıza çıkar. Sonuçta kurulum işlemi bazı dosyaların, registry kayıtlarının, kısa yolların vs.. vs.. gibi programın ihtiyacı olan şeylerin ilgili yerlere kopyalanması/yaratılması ile gerçekleşir. Bazı prog. çalışması için user'ın yazma yetkisi olan yerlere birşeyler atıyor olması yeterlidir (firefox'u bilemiyorum).

Bence programın exesini hash rule ile yasaklayın, kurulsa  dahi çalışmasın. Bu tip prog. için en akıllıca önlem budur. 

Gönderildi : 11/12/2009 18:17

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam bide sizin dediğiniz gibi yapıcam. başka bir yol bulursam paylaşırım tekrar.

Gönderildi : 11/12/2009 20:53

Paylaş: