Forum

wsus güncellem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus güncellemesi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

wsus serverma manual olarak msi paketi eklemek istiyorum bu mümkünmüdür acaba?

Gönderildi : 08/12/2009 14:31

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Manuel olarak ekleniyor mu bilmiyorum ve hiç denemedim ama Windows Update'ten istediğiniz güncellemeyi seşip yüklüyebiliyorsunuz. İşlem adımları şu şekilde

Wsus Admin Console 'u açın. Pencerenin sol tarafından
Wsus Server 'ınızı yada Updates Klasörünü seçin. Actions menusunden
"Import Updates" komutunu verin. Internet Explorer penceresinde
"Windows Update Katalog" açılacaktır. Ara kısmına eklemek istediğiniz güncellemenin adını yazın size uygun olan sürümü bulup sepetinize ekleyin. Sonra sepeti
görüntüle dediğinizde seçtiğiniz update leri göreceksiniz. Wsus a almak için ise "Al "
demeniz gerekiyor.

Gönderildi : 08/12/2009 17:02

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

MSI paketinizin içeriği nedir? Eğer bu bir yazılm ise, Active Directory Group Policy ile bu msi paketleri domaindeki PC'lere yükleyebilirsiniz. Sadece kural tanımlamanız gerekir. Tabi istediğiniz buysa. Saygılarımla.

Gönderildi : 08/12/2009 18:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Group policy ile msi paketlerini clinetlara yükleyebilirsiniz. Yalnız wsusun mantığı ve kullanımı tek bir merkezden yönetim olduğundan dolyaı, clientlara yapılan policy ayarları ile wsus serverdan updateleri çekerler.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/wsus-3-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx  makleyi inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 08/12/2009 19:38

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Group policy ile msi paketlerini clinetlara yükleyebilirsiniz. Yalnız wsusun mantığı ve kullanımı tek bir merkezden yönetim olduğundan dolyaı, clientlara yapılan policy ayarları ile wsus serverdan updateleri çekerler.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/wsus-3-kurulum-ve-konfigurasyonu.aspx  makleyi inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Muhtemelen Update'ler ile ilgili bir sıkıntı değilde. Mevcut bir uygulama yüklenilmek isteniyor. WSUS ile msi paketleri yüklenemiyor diye biliyorum. Hatalı mı biliyorum acaba?? Saygılarımla...

Gönderildi : 09/12/2009 01:08

Paylaş: