Forum

adc replication pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

adc replication problem

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,565 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

sistemde 1 adet server 2003R2 domaın controller var.Bu gun 1 tanede adc kurdum.fakat dc deevent loglarda 1925 NTDS KCC hatası alıyorum.

The attempt to establish a replication link for the following writable directory partition failed. 

Directory partition: 

CN=Configuration,DC=yasam,DC=lcl 

Source domain controller: 

CN=NTDS Settings,CN=YASAMSA,CN=Servers,CN=Default-First-Site,CN=Sites,CN=Configuration,DC=yasam,DC=lcl 

Source domain controller address: 

210d25a8-4c7f-43a8-bf41-84820297f0bf._msdcs.yasam.lcl 

Intersite transport (if any): 

This domain controller will be unable to replicate with the source domain controller until this problem is corrected.  

User Action 

Verify if the source domain controller is accessible or network connectivity is available. 

Additional Data 

Error value: 

8524 The DSA operation is unable to proceed because of a DNS lookup failure.

For more information, see Help and Support Center at 

bu sekılde acıklaması var.

ayrıca dc 'de site and services'de serverlarda sadece dc'de connection var adc 'de yok.

fakat adc site and services'de ıkısndede connection var. 

Gönderildi : 03/12/2009 00:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

neysekisorunu cözdumarkadaslar.

sorun dns'teki kayıtlardan kaynaklanıyormus.

Sırasıyla yaptıgım ıslemler.

1- ilk oncelıkle 2 adet sanal server kurdum.Dc ve Adc olarak yapılndırıdm.Serverlar uzerındekı dns kayıtlarını ınceledım ve forward lookup zone ıcerısındekı _msdcs.domain.com icesisindeki dc kalsoru altındakı tcp ıcerısınde adc için manuel olarak ldap ve kerberos srv kayıtlarını actım.

2- aynı klasr ıcerıısındekı tcpıcınde manuel srv kayıtlarını actım.

3-domaın kalsoru ıcerıındekı  tcp ıcerısjndede ldap kaydını olusturdum.

4- tekrar _msdcs.domain.com  kalsorune tıklayarak altında     89c814f9-c924-4d1c-bbb7-4972fd643ad5    CNAME  kaydı olusturdum.

5-Sonrasında site and services'den manuel replıcatıon gerceklestırdım.(Mutlu Son)

Herkese iyi Geceler. 

Gönderildi : 03/12/2009 02:31

Paylaş: