Forum

requested registry ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

requested registry access is not allowed

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
856 Görüntüleme
(@OzkanCaliskan)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Slm merhaba arkadaşlar domainde olan makinalara yeni bir program yüklemesi yapıldı bu program framework 3.5 olmadan çalışmıyor tüm makinalarda framework 3.5 yüklü normal domain user olarak oturum açıldığı zaman bu program çalıştırılmak isteyince requested registry access is not allowed  hatası veriyor. Domain useri local admin grubunu dahil edince program hata vermeden çalışıyor ama ben normal domain kullanıcısında hatasız çalışmasını istiyorum bir kaç yöntem denedim çözüm bulumadım o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.  Saygılarımla.

Gönderildi : 02/12/2009 15:03

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kullanıcıyı önce local admin ile açıp registry e giriyorsunuz registry de hangi key'in üzerine birşey yazılacaksa ona bir defa tıklayıp üstten edit-->permission kısmına gelip ilgili kullanıcıyı yada domain users grubunu eklerseniz istediğiniz olur.

Gönderildi : 02/12/2009 16:04

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim dediğiniz yolu izledim benim regedit hiç aklıma gelmemişti doğrusu ben sürekli dosya izinlerini araştırmıştım. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE bölümüne domain users grubuna tam yetki verdim sorunum çözüldü. güvenlik sorunu yaratmaz heralde.

Gönderildi : 02/12/2009 17:53

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Güvenlik sorunu oluşturur. Neden oluşturur? siz software ve subkeys lerin altına yazma izni verdiniz. İstediği şekilde yazar çizer. Mümkünse yazılımın değiştiği keye sadece izin verin.

Gönderildi : 02/12/2009 18:57

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yazılımın değiştiği keyi bulabilsem direk oraya vericektim ama bulamadım. nasıl bulabilirim değişiklik olan keyi?

Gönderildi : 02/12/2009 19:28

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Onu biz bilemeyiz, yazılımın desteğini aldıgınız firmaya sormalısınız.

Gönderildi : 02/12/2009 22:26

(@OzkanCaliskan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekkür ederim iki gün sonra anca cevap verebiliyorum şimdilik bu şekilde devam edebiliyorum firmayıda aradım bilgi vericekler ona göre burdan cvp yazarım tekrar. birde aşağıda belirttiğim regedit keylerinin domain ortamında genel olarak hangi haklara sahip olması gerekir. kolay gelsin.

HKEY_CLASSES_ROOT

HKEY_CURRENT_USER

HKEY_LOCAL_MACHINE

HKEY_USERS

HKEY_CURRENT_CONFIG

Gönderildi : 04/12/2009 18:32

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Genel olarak verilmesi gereken bir izin yok. Hepsinin ayrı ayrı default da gelen izinleri vardır.

Eğer o izinlerle oynadıysanız başka bir bilgisayardan bakarak izinleri tekrar geri verebilirsiniz.

Gönderildi : 04/12/2009 23:28

Paylaş: