Forum

Dosyaya sadece okum...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosyaya sadece okuma izni vermek ( Kullanıcı kopyalayamasın )

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
624 Görüntüleme
(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba ,


 


Şöyle bir izin vermek mümkünmü? Kullanıcı server üzerindeki bir dosyayı okuyabilsin fakat kendi makinasına bir kopyasını alamasın. Bu şekilde bir izin verilebilir mi?


Teşekkürler.

 
Gönderildi : 02/12/2009 13:04

(@BatuhanCetin)
Gönderiler: 113
Estimable Member
 

Bildiğim kadarıyla söylediğiniz şekilde bir izin Windows izinleri ile verilemiyor. En basitinden kullanıcı okumak için açtığı dosyanın içeriğini kopyala/yapıştır ile alabilir. Belki Microsoft'un Rights Management Services  ürünü ile bu şekilde bir kısıtlama yapılabilir. İncelemek isterseniz:


http://www.microsoft.com/windowsserver2003/technologIEs/rightsmgmt/default.mspx


Kolay gelsin

 
Gönderildi : 02/12/2009 13:48

(@mehmetali_ates)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı
 

İnceledim biraz galiba office dökümanları için işime yarayacak.


http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/26/rms-ile-d-k-man-g-venli-i.aspx


buradaki adımları gerçkleştirerek RMS wits sp2 kurucağım fakat şöyle bir hata alıyorum. Öncelikle Sql ve DC ayrı makinalarda , SQL server 'da aynı zamanda DC.


 Ben DC bilgisayarda gerekli adımları gerçekleştirdim.kurulumu yaptım. provision oluştururken database olarak diğer server'ı gösterdim. Bu formda RMS service acount var buraya kullanıcı adımı domain/kullanıcı şeklinde yazmazsam hata alıyorum. Bu şekilde yazdığımda da SQL server doğrularken şu hatayı veriyor. Bu çelişkiyi nasıl önlerim. Yada SQL server'a kursam RMS yi işimi görürmü?


 


Windows Rights Management Services could not be provisioned on this server.

An error occurred during the provisioning process. Any changes made during the provisioning process have been rolled back. See Windows Rights Management Services Help for more information about the provisioning process.

The provisioning process failed to create the configuration database due to the following error from SQL Server: System.Data.SqlClient.SqlException: Windows NT user or group 'domain_adı\administrator' not found. Check the name again. at System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream) at System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteScalar() at Microsoft.DigitalRightsManagement.Utilities.DrmsSqlConnection.executeSqlCommand(String strDb, String strSqlFormat, Object[] args) at Microsoft.DigitalRightsManagement.Utilities.DrmsSqlConnection.executeSqlResource(String strDatabase, String strResource, Object[] args) at Microsoft.DigitalRightsManagement.Configuration.ConfigCreator.Create(). The provisioning process cannot continue. Verify that you have appropriate permissions on the server, and then attempt provisioning again. Reinstall Windows Rights Management Services if necessary.

 
Gönderildi : 02/12/2009 16:25

Paylaş: