Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 ve TS RemoteApp hakında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
301 Görüntüleme
(@orajparmaksiz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba ... 

aslında siteden okuduklarım ile sorunsuz server 2008 i kurdum ardından yine sitede anlatıldıgı sekilde TS RemoteApp duzenlemelerini gerceklestirdim..

daha sonra deneme yapmak amacı ile basit calısmalar gerceklestirdim hesap makinası notepad gibi hepsinde basarılı oldum ancak bir yazılım var ki ne yaptıysam olmadı .. arcgis exlorer isimli dagıtımı ucretsiz bir yazılım var bu yazılımın temel mantıgı bir makinaya kuruyorsunuz uzerine bazı cografi datalar ekliyebiliyorsunuz (google earth tarzı bir yazılım) fakat dediğim gibi bu yazılımı TS RemoteApp uzerinden calıstırmaya kalkınca 

arcgis explorer is not via a support desktop session  hatası alıyorum...

gelelim neden bu yazılımda ısrar ettiğime.. yaklasık 50 makinanın oldugu bir yerde bu yazılımla ilgili calısmalar bir tek makinada gerceklesecek ve diğer makinalardan bazıları bu calısmaları sadece ihtiyac oldugunda gorebilecek amac bu makinada butun suruculer yuklu yani renk derinliği sorunu gibi sorunlar yok... (acaba sebep bumu diye dusunmustum)

bu konuda fikriniz varsa ve paylasırsanız sevinirim...

tesekkurler 

Gönderildi : 23/11/2009 03:51

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

Hocam acaba kullandığınız yazılımın remote desktop session desteklediğinden emin misiniz? Bizim başımıza bir yazılımda gelmişti. Sadece client üzerinden yazılımı kullanabiliyorduk. Belki bu tarz bir olaydır. Lisanslama seçeneklerini bir gözden geçirmenizde fayda var sanki.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 23/11/2009 12:57

(@orajparmaksiz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

[URL= http://img155.imageshack.us/img155/6057/nasilolmali.th.jp g" target="_blank">http://img155.imageshack.us/img155/6057/nasilolmali.th.jp g"/> [/IMG][/URL]

yukarıdaki resimde anlattıgım olayı yapmaya calısıyorum

bir bilgi islem merkezimiz var oradan gelen baglantı her binadaki switchlere dagılıyor

o switch de binadaki makinaları nete tasıyor ben istiyorum ki (bina 2 de) kendi arasında bir yazılım paylasım olsun  makinaların birinde remoteapp yuklu bu makinadaki yazılımı diğerleri ile paylassın... 

farklı fikirlerede acıgım.. 

tesekkurler 

Gönderildi : 23/11/2009 18:24

Paylaş: