Forum

Windows 2008 Web Ed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Web Edition SP2 IP Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@Tezcane)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

IBM 3650 64 bit server üzerinde Windows 2008 Web Edition 64 bit SP2 makine çalışıyor.

Yaklaşık  3 aydır reset atılmadı. Üzerinde 120 yi aşkın web sitesi hizmet veriyor.

3 gün önce 3 makineye (aynı marka model ve özellik) RAM ilavesi yapılarak reset atıldı.

Bu makinelerden 2 si Windows 2008 Web Ed. 64 bit  SP1, 1 tanesi SP2 li.

SP 2 li olan makine açılışı yaklaşık 1 saat sürdü. Applying User Setting de bekledi. RAM i çıkardık değişen bir şey olmadı.

Daha sonra bir şekilde makineyi açmayı başardık. Şöyle bir sorunla karşılaştım. Serisler stoplanmış.Network connection servisi dahil.

Last Know Conf. girdim makine eski ayarlarıyla açıldı.

Üzerinde çift ethernet kartı var. Bir tanesi 195.xyz.xyz.xyz diğeri 192.xyz.xyz.xyz  ayarları vardı. Bu açılıştan sonra 192 li ethernet kartı da diğer ethernet kartının ipsini birebir almış (Tuhaf!). Disable enable vs. herşeyi yaptım aktif edip alakasız ip veriyorum yine diğer kartta bulunun 195. li ipyi alıyor. Virüs şüphesiyle 2 gün boyunca hem lokalden hem networkten tarama (Kaspersky Server vers.) yaptım. 2. bir düşüncem SP2 den kaynak lı bir şey olabilir.Ek olarak şu an makineye reset atamıyorum reset atılmadan bir çözümü olabilir mi diye araştırma içerisindeyim.

Bu konuyla ilgili daha önce bir tecrübe yaşayan var mıdır?

Herkese İyi Çalışmalar ...

Gönderildi : 07/11/2009 15:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Öncelikle servis kesintisi olmadan bu işi çözmeniz zor , önünüzde pazar gecesi var bu bir fırsat ...

çözüm şudur desem yalan olur neden derseniz zaten yeni bir ürün kullanıyorsunzu ve henüz böyle bir sorun görmedim ancak genel fikirlerim ;

güvenli modda açıp ethernet kardı sürücülerini ve kartları kaldırıp , normal modda açıp yeniden güncel sürücüler ile tanıtım işlemini yaptıktan sonra kullanmayı denemek , ayrıca virüs konusundaki hatanız tek tarama motoru kullanmanız , virüs var ve karpersky bunu tanımıyorsa 30 günde arasa bulamaz ondan böyle durumlarda tecrübe ile sabitti en az iki farklı üreticinin yazılımlarını kullanın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2009 18:25

(@ilkerARSLANTURK)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba;

Hakan Bey'e bende katılıyorum. Bu tip durumlarda 2 veya 3 farklı Anti-Virüs denemelisiniz. Makaleyi okudum benimde dikkatimi çekti. Norton 2009 veya 2010 versiyonlarını kullanmanızı tavsiye ederim. İki sürümde ağırlaştırmaz sistemi. Ben lisanslı olarak bütün makinelerimde Nortonu tercih ettim.

Başarılar

Gönderildi : 20/11/2009 06:47

Paylaş: