Forum

Uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak masaüstünde bağlantının kesilmesi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,752 Görüntüleme
(@MertOZCAN)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam,

Server 2008 STD 64bit üzerine Terminal Services yüklü. Yaklaşık 15 kullanıcı uzak masaüstü yaparak servera bağlanıp burda bir muhasebe programı çalıştırıyorlar. Licensing hizmeti de yüklü ve CAL'lar girilmiş durumda.

Kullanıcıları gün içerisinde bağlanıp işlemlerini hallediyorlar fakat bazı zamanlarda (rastgele 2 günde bir yada 3 günde bir) bağlantı kopuyor. Mesela uzak masaüstünde server üzerinde çalışırken birden donuyor ve ardından da bağlantı kesiliyor. Tekrar bağlanmak istediğimizde bağlantı kurulamıyor fakat makine açık durumda, sadece uzak masaüstü yaptırtmıyor.

Sistemi yeniden başlatınca sorun düzeliyor, fakat bir süre sonra yine aynı olay yaşanıyor. Event'a düşen hata kodunu aşağıda iletiyorum,

---

The Terminal Server security layer detected an error in the protocol stream and has disconnected the client.

Log Name:      System
Source:        TermDD
Date:          22/10/2009 15:07:08
Event ID:      56
Task Category: None
Level:         Error
Keywords:      Classic
User:          N/A
Computer:      PAKSOYHV
Description:
The Terminal Server security layer detected an error in the protocol stream and has disconnected the client.

Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Gönderildi : 07/11/2009 14:19

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar serverda son güncelleştirmeler yapıldı mı?Yabancı bir forumda bu konu ile kaynaklı tartışmalar olmuş ve güncelleştirmeden sonra sorun tekrarlanmamış.Birde ek olarak server da page file ile herhangi bir oyanama yaptınız mı? Page file dan kaynaklanan da bir sıkıntı olabilirmiş diyorlar[:)]

Gönderildi : 07/11/2009 18:03

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Terminal Server Uzerindeki Kimlik Dogrulama Network Seviyesinde mi?, Bunu Kapatıp Deneme Sansın Varsa Olabilir veya Tum Clientlerin Guncellemerini Yapıp Deneyebilirsin. Kolay Gelsin.

Gönderildi : 08/11/2009 03:36

(@MertOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sistemi yeniden yükledik fakat aynı sorunu bugün tekrar yaşıyoruz. aynı hatayı vermiyor, diğer hatayı iletiyorum.

ID:4319

A duplicate name has been detected on the TCP network. The IP address
of the machine that sent the message is in the data. Use nbtstat -n in
a command window to check which name is in the conflict state.

workgroup ortamı var zaten. ve aynı isimli bilgisayar yok kontrol ettik hepsini.

Gönderildi : 15/11/2009 21:59

(@aykutsinanes)
Reputable Member

Sorun Yapan Bilgisayarda TCP/IP Uzerinde Netbiosu Etkinlestir. Ozelligini Devre Dışı Bırakıp Denermisin.

Gönderildi : 16/11/2009 02:51

(@MertOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Deniyorum.

Gönderildi : 16/11/2009 12:19

(@aykutsinanes)
Reputable Member

Son Durumu Yazarsan Sevinirim.

Gönderildi : 17/11/2009 02:53

(@MertOZCAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tşk ederim yukarıdaki hatayı vermiyor artık ama uzak masaüstünün kopma sorunu devam ediyor hala.

Çalışanlar normal şekilde işlemlerini yaparken uzak masaüstünden, biz bağlanıyoruz uzaktan, login ekranı geliyor ve o anda bağlantı kesiliyor. içerideki kullanıcıların da bağlantılarını kesiyor.terminal haricinde server normal bir şekilde çalışıyor. teamviewer ile bağlandım dün, terminal servislerini yeniden başlattım ve sorun çözüldü. fakat sonra tekrar denediğimizde yine aynı. bazende sadece içeridekiler bağlı kalıyor, dış bağlantıyı koparıyor.

bu sorunda hata kodu vermiyor, direk koparıyor bağlantıyı. 2 ethernet kartı var makina üzerinde. biri içindeki hyper-v sanal makina için, diğerinde de LAN ip'si var.

Gönderildi : 17/11/2009 13:07

Paylaş: