Forum

Microsoft commerce ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft commerce server 2007 quickUnpack

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@RamazanDuzgun)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

slm arkadaslar benim bir maruzatım olucak sizlere microsoft commerce 2007 yı kurdum ben confogurasyonunu da yaptım buraya kadar hersey normal site package den pup dosyasını actım ordan karsıma gelen quick unpack i sectim next dedikten sonra gelen yerden gerekli site adı ve sql server isimlerini yazdım next dedım karsıma gelen 4 5 tane secili bunlar marketing, scharpsite falan fılan bunlar secılı geldı next dedım sonra kı bolumde hata ıle karsılastım hata asagıdakı resımde gozukuor yardım lutfen cok onemlı bı konu neden boyle hata verıyor onceden yukluydu bu sıte calıstıramadımız ıcın kaldırıp yenıden kurmustum neden bu hata olabılır neyı kaldırmam gerekır[:(]

hata mesajı:

A web server cannot be added to an application more than once. The web servers listed already exist for the following applications.

baktım dedıgı seylere kaldırdım bı kac oncekı dosyaları yıne olmuyor neyı kaldırmam gerekı acaba:S

Gönderildi : 05/11/2009 15:20

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, iisdeki default web site i uygulama icin kullanmissiniz, tekrar kullanmaniza izin vermiyor, kurulum ve config icin bi makale yazmistim , sitedeki makaleyi okudunuzmu ?

Gönderildi : 05/11/2009 22:32

(@RamazanDuzgun)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

makalenizdeki ve microsoftun kurulum ıcın dokumanlarınıda aynen uyguladım ama sonuca ulasamadım bu hatayı duzelttım ama sorun sımdı sp_helpconstraint die bir hata ile karşılaşıyorum sanırım okudugum kadarıyla tam emın edılım ama bu prosedur dll dosyasının ıcınde bulunuyor baktım windows microsoft.net framework 2.0 icinde temprory aspnet files  ıcınde bulunan asagıdakı saydıklarımın ıcınde dll dosyaları var ve ben bunlar sıte ıcın calısyor

CatalogWebService ,

MarketingWebService

ProfilesWebService

amaa benım sıtem adı csharpsite ve OrdersWebService klasorlerının ıcınde dll dosyası falan yok ve bu ıkısınde yukarıda yazdıgım hatayı alıyorum acaba bun dosyayla ve dll ile ilgili bir hatamı eger oleyse nasıl halledebilirim:SS:S:S:S::S yardım ederseniz cok sevinirim sımdıden tesekkur ederım.

Gönderildi : 10/11/2009 13:24

Paylaş: