Forum

server 2008 gpo

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 gpo

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

server 2008 ac kurdum dns kurdum ama bi türlü client makinaya gpo uygulatamadım olay görüntüleyicisine bakıyorum hiçbir hata yok şu şekilde yazıyor:gpo güncellemesi başarı ile tamamlandı.

gpo dan hiçbir şekilde etkilenmiyor.client makina vista home business service pack1 sorun ne olabilir .dns kısmında domaine üye olan makinanın ipsi gözüküyor yardımlarnızı bekliyorum.

Gönderildi : 23/10/2009 12:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba kullanıcı ve sistem tarafında update işlemini gerçekleştirdinizmi?

gpupdate /force

yada roolerin çakışmadığından emin olun üstte hak verilmişken siz engelelsenizde üstün hakkı geçerli oalcaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2009 12:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tek bir gpo tanımladım bide defult domain policyler var gpupdate/force komutunu defalrca çalıştırdım makinayı 2-3 defa restart ettim bi sonuca ulaşmadım.

Gönderildi : 23/10/2009 12:37

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

tek bir gpo tanımladım bide defult domain policyler var gpupdate/force komutunu defalrca çalıştırdım makinayı 2-3 defa restart ettim bi sonuca ulaşmadım.

günaydın uyguladığınız policy nedir?

user conf.

computer conf

hangisine uyguluyorsunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2009 12:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kullanıcı bazlı

Gönderildi : 23/10/2009 12:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Pc dns olarak dc yimi görüyor yoksa modemimi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2009 12:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dns serverin ipsi

Gönderildi : 23/10/2009 12:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

yalnız ip yi modem dağıtıyo ben makinalarda sabit ip tanımladım bundan sorun olabilirmi?

Gönderildi : 23/10/2009 12:51

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

yalnız ip yi modem dağıtıyo ben makinalarda sabit ip tanımladım bundan sorun olabilirmi?

sorun bundan değildir uygulağınız policy nedir?biraz açıklar mısınız?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2009 13:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

uyguladığım policy denetim massasına erişimi yasakladım arka plan değişimini yakladım

Gönderildi : 23/10/2009 13:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar çözümlerininizi bekliyorum

Gönderildi : 23/10/2009 13:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

herkese günaydın sorun etki alanında makina oturum açmıyomuş ama etki alanına bağlanıyor kullanıcı seçenekleri geldiğinde mesela ali\veli diye açılıyo oraya başka kullanıcı dedim ama yine aynı kullanıcı ismini yazdım bu sefer ali\etki alanı diye geldi açıldı policy uygulandı.ondan sonra birdaha ali\veli olarak seçenekler gelmedi sorun aşılmış oldu.

Gönderildi : 24/10/2009 12:28

Paylaş: