Forum

Uzakmasaustu aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzakmasaustu açılış hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@ilhanulutas)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar,

uzakmasa üstü açılışında hata ile karşılanıyorum. administrator ile giriş yapınca sorun yok. yetki verilen kullanıcıların açmıyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

" Oturum Açılamadı,

Uzak bilgisayar bağlandınız. Ancak, bir kullanıcı başlangıç programı başlatılırken hata oluştu, bu nedenle oturumunuz kapatılıyor."

mesajı çıkıyor ve kapatılıyor.

Gönderildi : 23/10/2009 04:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kullanıcılar remote desktop user grubuna  üye mi?

Gönderildi : 23/10/2009 04:03

(@ilhanulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

evet. üyelikleri var....domain admin'e üye yapınca giriş yapıyor. ancak admin'e üye olamsını da istemiyorum. kullanıcılar remote desktop'a üye..zaten gelen ekranda bağlandınız diyor. ancak bir kullanıcı programı başlatırken hata oluştu diyor.

Gönderildi : 23/10/2009 15:29

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Yetki sorunu gibi duruyor kullanıcının remote a bağlandığında arka planda çalıştırması gereken programın klasörüne erişim sorunu varsa bu hatayı alabiliyorsunuz. Kullanıcıların bağlandığında otomatik çalışan program varsa eta logo vs klasörlerdeki yetkileri kontrol edin veya hatayı alan kullanıcıya klasörde yetki vererek deneyin birde sistemdeki windows klasörü üzerindeki yetkileri kontrol edin kullanıcıların bu klasördeki bazı programlara erişmesi gerekiyor deny varsa kaldırın son olarak kişinin profilindeki yetkileri kontrol edin yani profil klasörü üzerindeki kolay gelsin.

Gönderildi : 23/10/2009 16:09

(@ilhanulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

selam alper bey,

söylediğiniz gibi erişim yetkilerini kontrol ettim. program files klasörüne güvenlik sekmesinde authendicated users gurbunu ekleyince sorun ortadan kalmadı. yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 25/10/2009 16:54

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Ben teşekkür ederim geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 25/10/2009 16:55

Paylaş: