Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 0x00000024

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@proxxy)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Mehaba

Windows Server 2008 ne olduğunu anlamadığım bir nedenden oturu Preparing your Desktop dedikten sonra

Siyah ekran cıkıyo ve

0x00000024 hatası veriyor. Daha Sonrada RAID disk Rebuild oluyor her yönetimi denemdim ancak kurtaramadım chkdsk yeniden farklı bir partion a windows kurup bozuk oluabiliceğini dusunduğum dosyaları değiştirmeye calıstım ancak her seferinde aynı hatayı veriyor.

Safe Mod'da baslatamıyorum domain i kabul etmiyor o durumda da local adminin de sifresini kabul etmiyor

net user administrator komutunda verdiğim sifreyide kabul etmiyor

Ne yapıcağımı bulamadım bir bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

Gönderildi : 11/10/2009 17:01

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bir ERD Commander CD si ile açıp Admin pass i resetlersiniz.Eğer almak istediğiniz bazı yedekler var ise network den başka bir pc ye kopyalarsınız yada System Restore toolu ile geri yüklemeyi deneyebilirsiniz ama bu hatalar genellikle disk ile ilgili problemlerde meydana gelir.

Gönderildi : 12/10/2009 18:48

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

aynı hata bende de var. dün güncelleştirmeleri yükledikten sonra restart attım açılmadı bir daha server. Logon olurken sifreyi girdikten sonra mavi ekrana düşüyor ve bu hatayı veriyor. güvenli kip te açabiliyorum. Son yüklediğim güncellemeleri kaldırdım yine aynı. elimde backup im var fakat bundan öncede güncelleştirme sonrası restartta aynı hatayı almıştım neden kaynaklarıyor bulmam lazım. Backup i açtıktan sonrada yine aynı şey olursa diye düşünüyorum. Bu yüzden sorunu çözmem lazım.

Gönderildi : 09/04/2010 15:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, o zaman kaldırdığınız update'lerde eksik var, güvenli modda açabildiğinize göre sorun donanımsal değil. Update'leri tekrar check edin, hocamın dediği gibi yedekleriniz varsa almayı ihmal etmeyin.

Gönderildi : 09/04/2010 17:41

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

Yedekleri alıp sistem yeniden kurmak zorunda kaldım. BDC (File Server) 'ye de kaspersky kurmuştum ama daha restart atmadım restart atmayada korkuyorum. Müsait bir ara yedeklerini alıp bi yeniden başlatacağım bakalım ne olacak.

Gönderildi : 12/04/2010 18:31

Paylaş: