Forum

WSUS Yapılandırma P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS Yapılandırma Problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni bi kullanıcı olarak verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ederim.

Benim sorunun WSUS yapılandırması ile ilgili. Sistemimde 2 tane serverım var. birini domain diğerini app olarak kullanıyorum. App serverda WSUS yapıladırdım. Bunu domanine kayıtlı bilgisayarlda çalıştıramadım. WSUS ta bilgisayarlar bölümünde hiç bir bilgisayar görünmemektedir. GP ayarlarını Technette bahsettiği gibi yaptım. Intranet MS Update servisi ve Otomatik güncelleştirme ile ilgili ayarları da yaptım. yeni bir grup oluşturup test bilgisayarımı dahil ettim. umarım doğru anlatabilmişimdir.

Gönderildi : 09/10/2009 14:53

(@KadirGUNER)
Gönderiler: 38
Eminent Member

Merhaba,

8530 portundan WSUS kurulumu yaptıysanız GPO'da ayarları bir kez daha gözden geçirin veya bu portu localde bloke eden firewall vb. varsa clientlar WSUS'la iletişime geçemiyor olabilir.

Gönderildi : 09/10/2009 16:54

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba;

1. Clientlarda Preferred DNS adresi olarak active directory DNS adresinin ayarli oldugundan emin olun. ISP DNS’I tanimlarsaniz, client yine WSUS ekraninda gozukmeyecektir.

2.WSUS’da gozukmeyen clientlarda HKLM\Software\ Microsoft\ Windows\CurrentV ersion\WindowsUp date registry alt anahtarı altindan
"PingID"
"AccountDomainSid"
"SusClientId"
degerlerini silin.
3. Automatic Updates servisini yeniden baslatin(restart) .
4. Belirli bir sure (15 ile 30 dak. Arasi) yeni bir SusClientID almasi icin bekleyin.
5. wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow komutunu WSUS uzerinde calistirin.
6. WSUS Server 8530 portuna mi, 80 portuna mi yoksa baska bir portta ayarli olarak mi kuruldu? Bunu IIS’de WSUS Properties’den bakabilirsiniz. Eger 80 portu disinda ornegin 8530 ise, GPO’da WSUS adresini girerken, WUServer ve WUStatusServer adreslerinde
http://WSUSServerAdi:8530 seklinde port tanimlamasini yapmaniz gerekir.  Belirli bir sure sonra (Yaklasik 30 dakika icerisinde) client bilgisayarlari WSUS konsolunda gormeniz gerekir.

7. Ayrica client uzerinde WINDOWS dizini altindaki WindowUpdate. log dosyasini da kontrol edebilirsiniz. Bu dosyada client’in WSUS server ile haberlesmesinde herhangi bir problem olup olmadigini gorebilirsiniz.

Gönderildi : 09/10/2009 17:37

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/124440.aspx    postunu bi  incelermisiniz ? ben en son çare olarak windows update agent 3.0 i yükledim clientlere hepsi geldi.

Gönderildi : 09/10/2009 18:36

(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

deneyip en kısa zamanda paylaşacağım sonuççları. teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/10/2009 19:13

Paylaş: