Forum

terminal server bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server bağlantı hatası

17 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
5,383 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Makaledeki gibi terminal server kurulumunu tamamladım.Uzak bağlantı ayarlarından kimlik doğrulama ile çalışan bilgisayarlar radio butonunu seçtim ve user ekledim.Daha sonra local policyden terminal server bağlantısı için user ekledim.Fakat user tarafında rdp konsolu açtım.Başlat çalıştır mstsc/admin oalrak sonra bağlanılacak server ismini ve kimliğimi girdim fakat

"uzak bilgisayar,bilgisayarınızın desteklemediği ağ düzeyi kimlik doğrulaması gerektiriyor." hatasını veriyor.Kullandığım işletim sistemi winxp bağlanmaya çalıştığım server2008 enterprise

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/10/2009 23:50

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

http://support.microsoft.com/kb/925876  linkine balar mısınız ?

alıntıdır ; 

Sonunda çözdüm.
“uzak bilgisayar,bilgisayarınızın desteklemediği ağ düzeyi kimlik doğrulaması gerektiriyor.yardım için sistem yöneticinize falan başvurun”
hatası için
* öncelikli olarak xp ye RDC 6.1 kurun
* terminal hizmetleri yapılandırmasına giriyorsunuz,
* bağlantılar bölümündeki bağlantınızı sağ tuş özellikler
* genel sekmesinde “Yalnızca uzak masa üstü’nü Ağ Düzeyinde…..” olan seçeneği kaldırıyorsunuz.

Bu kadar.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/10/2009 13:38

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

1- öncelikli olarak xp ye RDC 6.1 kurun
2-terminal hizmetleri yapılandırmasına giriyorsunuz,
3- bağlantılar bölümündeki bağlantınızı sağ tuş özellikler
4- genel sekmesinde “Yalnızca uzak masa üstü’nü Ağ Düzeyinde…..” olan seçeneği kaldırıyorsunuz.

Hocam yanıtınız için tşk.Bende xpde sp3 yüklü o güncelleme sistemde var dedi kurmadı.Yukarıdaki adımlardan 2-3-4 . adımları az açabilirmisiniz o ayarları serverdemi yaapcağım tam anlamadım?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/10/2009 14:20

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

alıntı yanıta göre gidiyoruz 🙂 2008 yok bende

ama bu linkte anlatılıyor ayar http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc732713.aspx

alıntı yanıtta linkte olanın tersini yapmanız gerekiyor.

Gönderildi : 06/10/2009 14:47

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Sorun bence xpdeki rdp nin ağ düzeyi kimlik doğrulaması desteklememesinden geliyor.Bunu düzeltmek için ne yapmak gerekir acaba?.

Gönderildi : 06/10/2009 17:36

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Bu konu hakkında başına aynı sorun gelmiş olan bir arakdaş yokmu?Xp kullanıpta server 2008 terminal client bağlantısını başarabilen?

Gönderildi : 07/10/2009 01:12

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

bu hata kısmını

Steps to Configure Network Level Authentication: 

1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER. 
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa 
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify. 
4. In the Value data box, type tspkg in new line. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. 
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 
8. Exit Registry Editor. 
9. Restart the computer. 

makalesi ile aştım fakat şimdide

hakları verdiğim ve local policy ayarını yaptığım halde

74795820.gif

hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 07/10/2009 14:10

(@GurkanDemirtas)
Gönderiler: 41
Trusted Member

üstatlarım daha iyi bilir ama verdiği uyarı erişmeye çalıştığınız pcde uzakmasaüstü erişim hakkınızın olmayabileceği ile alakalı.

Gönderildi : 07/10/2009 15:02

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

gerekli hakları local group policyden verdim userleri ekledim.Fakat kurulum sırasında ağ düzeyi doğrulama gerektirir radio butonunu işaretlemiştim.Ben kaldırıp makaledeki gibi ağ düzeyi erişim doğrulaması olmadan seçeneği ile bağnatı yapmayı deneyeceğim.

Gönderildi : 07/10/2009 15:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kullanıcının terminal servera bağlanma hakkı yok.Kullanıcıyı Remote desktop users grubuna üye yapınız yada terminal service'de permissionda kullanıcıyı ekleyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/10/2009 15:35

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

terminal server kurulumu sırasında istediğim kullanıcları ekledim.Daha sonra local policyden gerekli kullanıcıları ekledim.Server 2008 üzerinden remote desktop bağlantısı yapınca yani serverin kendi içinden hak verdiğim userlerden biri ile girebiliyorum.

Xp bir bilgisayardan uzaktan bağlanmayı denediğim zaman sorun yaşıyorum.Makalede kurulumu yapıp serverin kendi içinden test etmişler yada vistada xpde ben gerekli ayarları yaptım rdp 6.1 ve ağ düzeyi kimlik doğrulamsını destekliyor fakat admin dahil hangi kullanıcı ile giriş yaparsam yapayım aaalv.png

hatasını alıyorum.Şu anda vistadan denedim vistadan bağlanabiliyorum.Kurulum sırasında bana soruyordu eski rdp sürümlerinin bağlanması için bunu seçebilirsiniz diye.ben vistadan eski sürümlerin bağlanması için ne yapmalıyım.

Gönderildi : 07/10/2009 16:49

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

tamam arkadaşlar sorun düzeldi ben vistadan bağlandım sorun yoktu.Xp için sadece makalenin

subkey:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders 
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify. 
7. In the Value data box, type credssp.dll . Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK. (add comma between last entry and credssp.dll) 

bu kısmını uyguladım sorunsuzca xp bağlanıyor.Saygılarımla.

Gönderildi : 07/10/2009 17:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 07/10/2009 23:26

(@MucahitERSOY)
Gönderiler: 2
New Member

Windows XP için Uzak Masaüstü Bağlantısı (Terminal Hizmetleri İstemcisi 6.1) (KB952155)

http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?FamilyID=6E1EC93D-BDBD-4983-92F7-479E088570AD

Linkinden 6.1 Sürümü Güncelleyebilirsiniz.

Sonra

Windows XP Service Pack 3'de kimlik bilgileri güvenlik desteği sağlayıcısı (CredSSP) açıklaması

http://support.microsoft.com/kb/951608

Gerekli Acıklama Microsoft Tarafından Ayrıntılı Olaral Anlatılmış.

http://download.microsoft.com/download/5/C/9/5C94F2F4-9F1E-490A-894E-049A626C3D1F/MicrosoftFixit50588.msi

Otamatik Olarak Sizin İçin Yapmasını İsterseniz İndirin. Hiç Uğraşmadan Sizin yerinize Yapsın

Kendim düzeltmek istiyorum

loadTOCNode(3, 'moreinformation');

Önemli:Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini değiştirme hakkında bilgi adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir.. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın.. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz.. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::

322756  ( http://support.microsoft.com/kb/322756/ ) Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

1. ' I tıklatınSTART ::,'ı tıklatınÇalışmaTYPE :regeditkomutunu yazın ve ENTER tuşuna basın..

2. Gezinti bölmesinde, bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\LSA

3. Ayrıntılar bölmesinde sağ tıklatınGüvenlik paketleri[NULL]'imodify.

4. İçindeDeğer Verisikutusunatspkg. Diğer SSPs için özel olan herhangi bir veri bırakın ve ardındanTamam..

5. Gezinti bölmesinde, bulun ve aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:

HKey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders

6. Ayrıntılar bölmesinde sağ tıklatın
    SecurityProviders
    [NULL]'imodify.

7. İçindeDeğer Verisikutusunacredssp.dll. Diğer SSPs için özel olan herhangi bir veri bırakın ve ardındanTamam..

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın..

9. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Saygılarımla

Gönderildi : 15/03/2012 18:40

(@serkandari)
Gönderiler: 124
Estimable Member

Merhaba Aynı sorun bu gün benim başıma geldi, 2012 srv win xp makinalardan mstc yapamıyorum , regedit te denilen ayarları yaptım.bu sefer de hata olarak kimlik doğrulama hatası oluştu (kod:0x80090303) diye hata vermekte. xp makina sp3 lü win 7 makinalrada bir sıkıntı yok. bu xplerdeki sorunu nasıl çözebelirim.

yardımlarınızı bekliyorum... 

Gönderildi : 16/01/2015 16:22

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Hata Mesajı
Uzak bilgisayar, bilgisayarınızın desteklemediği Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulaması gerektiriyor.
Yardım için, sistem yöneticinize veya teknik desteğe başvurun.

Çözüm
Regedit – HKEY_LOCAL_MACHINE  /  SYSTEM  / CurrentControlSet  / SecurityProviders’e tıkladığımızda sağ tarafta SecurityProviders’i göreceğiz sonrasın saşğ tuş ile değiştir diyerek ”,” işaretini koyarak credssp.dll yazıyoruz ve tamam ikonu ile işlemimizi gerçekleştirmiş oluyoruz kontrol ettiğimizde sorunumuz ortadan kalmış ve sorunsuz bir şekilde bağlantımızı yapabilir duruma geliyoruz.

Gönderildi : 04/09/2015 13:25

(@HakanSerinken)
Gönderiler: 1
New Member

Mustafa üstat merhaba

Yukarıdaki şekilde Regedit dosyasını düzenledim ilk hatayı ortadan kaldırdı ancak aşağıdaki şekilde yeni bir hata vermeye başladı çözümü hakkında bilginiz varmıdır acaba?

Server a bağlantı için kullanılan bilgisayar XP işletim sistemli

Kimlik doğrulama hatası oluştu (kod: 0x507)

Uzak Bilgisayar : ... ... ...

Gönderildi : 10/02/2016 19:36

Paylaş: