Forum

server 2008 uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 uzak masaüstü yazıcı problemi

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@ErkanNAYCI)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

ibm server kullanıyorum, üzerinde yüklü server 2008 yazılımı mevcut.Uzak masaüstünde hp laser jet1005 yazıcı kullanıyorum.Fkat bir türlü çıktı alamıyorum.Servera aynı yazıcıyı kurdum uzak masaüstünde de kurulu ama serverdan uzak bağlanıp bir sınama sayfası gönderdiğimde yazdırılıyor diyor fakat bir müddet sonra hata yazısını alıyorum.Bir çok ayarı kontrol ettim fakat çözüm bulamadım yardımcı olursaız seviirim. 

Gönderildi : 24/09/2009 20:19

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

w2008 TS teknolojisi ile birlikte Easy Printer özelliği gelmiştir.

Server üzerine yazıcı sürücüsünü yüklemenize gerek yoktur. Çıktı alabilmeniz için easy printer isteklerini Server ve client tarafında karşılamanız gerekmektedir.

aşağıda ki makalede sorununuz ve çözümünüz için paylaşımda bulunulmuştur.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/03/22/w2008-terminal-services-easy-printer-teknolojisi.aspx

Gönderildi : 24/09/2009 20:57

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Fatih Bey ; 

bu özelliği kullanabilmek için pc tabanlı clientın belli özellikleri var

peki thinclient olunca neler gerekiyor .

Gönderildi : 24/09/2009 21:50

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Uyumlu thin clientların seçilmesi gerekmektedir.

Bir çok thinclient bu isteklere cevap veremiyor. Bu sebepten ötürü benimde seçimim windows tabanlı thinclientlar oluyor.

Gönderildi : 25/09/2009 02:04

(@ErkanNAYCI)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Fatih Bey Merhaba

Öncelikle ilginiz ve cevabınız için tşk ederim, seyehatte olduğumdan ancak bir kaç gün önce cevabınızı okuyabildim.Fakat makalenizi okudum bir bir uygulamaya çalıştım fakat bir türlü başarıya ulaşamadım. Server 2008 st.ed.tr kulanıyoruz uzak masaüstünde kullandığımız pc Winxp pro buradan bağlı olan yazıcı ise hp 1005.Serverda kurulu hiç bir yazıcı olmamasına rağmen 3 gündür kendimi parçalıyorum ama artık pes ettim her şeyi kontrol ettim fakat mutlaka atladığım bir şey var bulamadım.Ayrıca serverı biz yetkilendirmedik yani şuan da yeni bi takım yazılımlar kurulacağı için yetklendirme yapmamız istenmedi yani active direktory kurulu değil kara düzen workgroup ta şimdilik idare ediyoruz.Aslında ilk kurduğumuz yazıcılarımız çalışmıştı sonra n eolduysa oldu bir hafta çalıştıktan sonra kayboldu.Çaresizliğimiz artık diz boyu oldu yardımlarınızı bekliyorum.Şimdide çok teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum mümkünse ail cevabınızı bekliyorum.Sayglarımla...

Erkan NAYCI

Gönderildi : 30/09/2009 18:17

(@ramazanders)
Gönderiler: 27
Trusted Member

MERHABA,
Bizdeki sorunda buna benzer. uzak masa üstü ile bağlandığımız 2008 serverlara  xp clientlardaki yazıcılar geliyor. Link programında herhangi bir rapor oluşturduğumuzda rapor baskı ön izleme de problem görünmüyor fakat yazıcı çıktısında sayfa kenar boşlukları hem alttan hem kenarlardan çok fazla bırakılmış oluyor.

Gönderildi : 20/12/2010 20:38

(@yilmazdel)
Gönderiler: 7
Active Member

merhaba server 2008 r2 foundation kullanmaktayım uzakmasaüsütü yazı yardırıyorum fakat yazıyı gönderdiğimde yazıcıda biriktirmeler yapıyor 1 sayfa çıktıyı veriyor fakat ben bağlantıyı koparana kadar tekrar tekrar yazıyı gönderiyor ve yazıcıda birikip kalıyor yardınınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 06/01/2012 23:00

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Server da System32\Spool klasörüne güvenlikten everyone" yetki verdiğinde sorun düzelecektir.

Gönderildi : 07/01/2012 02:28

Paylaş: