Forum

grup policy ve log...

Bildirimler
Hepsini Temizle

grup policy ve log tutma

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
661 Görüntüleme
(@enginseferoglu)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba grup policy hakkında bilgi almak istiyorum , server2003 enterprise ortamındaki kullanıcıların kısıtlama işlemini server üzerinde rahat bir şekilde gerçekleştire bilirmiyim ,tüm kullanıcıların kısıtlamak cd-rom  , usb , vs. bunun gibi işleri ve ayrıca domain'e üyü kullanıcıların loglarını tutmak da istiyoruz , kullanıcı ne işlem yapmış ise kopyalama , silme , network ortamındaki işlemlerini tutmak vs.  bu işlemleri için neler yapmam gerekiyor , teşekkürler iyi çalışmalar ,

Gönderildi : 24/09/2009 21:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@enginseferoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilginiz için teşekkür ederim , sonuç alamazsam tekrar sizi rahatsız edebilirim , iyi çalışmalar, saygılar ,

Gönderildi : 25/09/2009 03:30

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sonucu buradan bizimle paylaşırsınız.

Gönderildi : 25/09/2009 13:35

(@enginseferoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba , makelelerin inceledim , bir çok şeyi yapabildim , fakat bir yerde takıldım , usb  port ve cd-rom ve flopy  bağlantıları kapatamadım , konu ile ilgili bilginiz varmı teşekkürler ,

Gönderildi : 25/09/2009 15:45

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba

• User Conf / adm. templates / windows components / windows explorer altında bulunan

• Hide these specified drivers in my computer : Burada gizleyeceğiniz drive seçersiniz.

• Prevent access to drive from my computer   : Buradan ise ualşılmasını istemediğiniz driver yasaklarsınız.

• Usb yasaklamak için ise http://www.serhatakinci.com/?p=248  inceleyiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/09/2009 01:34

(@enginseferoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekkür ederim , driver olaylarınıda sayenizde çözdüm driverlar devre dışı kaldı  fakat  driver ile ilgili bir başka bir problem çıktı , daha sonradan aktif hale getirdiğimde driverlar'ı görmüyor , AYGIT YONETICISINDE unlem işareti veriyor , iyi çalışmalar

Gönderildi : 28/09/2009 15:05

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

BU işlemleri yaptıktan sonra gpupdate /force komutunu çalıştırmalısınız ki policy hemen aktif olsun.Oluşturulan policyi kaldırmka için ise yapılanın tam tersi işlem yapmalısınız yani ilk ayarları yapmadan haline almalısınız ki, bu da not configureted seçeneğini seçiniz.Daha sonra komut satırında gpupdate/force komutunu çalışıtırınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/09/2009 15:27

(@enginseferoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için çok teşekkür ederim , istediklerim tam anlmıyla oldu ,  iyi çalışmalar ,

Gönderildi : 30/09/2009 02:15

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rica ederim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/09/2009 02:19

Paylaş: