Forum

Terminal server pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server profile

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar
bir kullanıcının profilini hem kendi desktopunda hem terminal serverda tutmak istiyorum
kullanıcının profile pathi ni \\dcserver\profiles$\%username%
seklinde yaptim sorunsuz bi şekilde kendi desktopunda kullanabiliyor
fakat terminal serverda bu domaine bağli orda oturum acarken profilini sync yapamiyor
bunun icin farklı bir yol izlemelimiyim sorun nerden kaynaklanabilir?

Gönderildi : 23/09/2009 23:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Eğer roaming profile tanımı yapmış iseniz , bu kullanıcı domain e dahil olan hangi makineden oturum açarsa açsın profilini ad üzerinde belirtilen yoldan alacaktır. eğer buradan alamıyor ise mutlaka bir hata vermesi gerekir , bu hatayı görebiliyormusunuz ? ayrıca siz logon olup bu yola erişebiliyormusunzu yani ts server dan  dcserver yoluna erişim mümkün mü ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2009 02:48

(@ahmetakbulut)
Gönderiler: 197
Reputable Member
Konu başlatıcı

bütün kullanıcılar terminal serverda oturum aciktlarinda roaming basarili sadece bu kullanıcıda problem var.. fakat bu kullanıcıda terminal server haric her makinede roaming basarili 🙂 kullanıcı terminal serverda oturum actiğida c:\users\temp klasorunde oturum aciyor ve profilinin yükelenediğine dahil hata mesaji veriyor

Gönderildi : 24/09/2009 04:52

(@MuratDEGNEKCI)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba;

Eğer sadece bu kullanıcıda terminal server üzerinde hata verip diğer bilgisayarlarda hata vermiyor ise tahminim terminal server üzerinde bu hata veren kullanıcının profili bozulmuştur.Bu kullanıcının profil klasörünü documents and settings içinden silip tekrar oluşmasını sağlar iseniz problem düzelebilir.

Gönderildi : 24/09/2009 13:07

Paylaş: