Forum

client lerin bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

client lerin bağlanti sorunu userenv 1030 1058

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@eminhun)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

iki tane windows 2003 serverim var serverlerdan birinde DNS+DHCP+AD ve SQL kurulu diger serveri sadece dosya paylasimi icin kurdum. Son zamanlarda dosya paylasinda  ve sql tabanli programlarin calismasi sirasinda clientlerde asiri derecede bir yavaslama var ve cok sik sql baglantisinda kopmalar yasiyorun. Son bir haftadir mail gonderemiyorum smtp mail servera ulasim sagliyamiyorum(mail server disarida web mail userinden ve sirket disindan outlook uzeinden mail gonderebiliyorum.) Clientlerde userenv 1030 1058 1110 1097  hatalari donmekte. Server da uzun zamandir DNS 6702 hatasi almaktatdim fakat calismada herhangi bir sorun olmamaktaydi fakat son zamanlarda DNS 4004 ve DNS 4015 MrxSmb 8003 hatalarini ve lsaSrv 40960 uyarisi ve browser 8015 bilgisi (Bir Windows Server (ya da etki alani ana makinesi ) tarayıcısı baslatıldığından, tarayıcı sürücüsü \Device\NetBT_Tcpip_{0F38FA16-................... } ağında yeni bir seçim gerektirdi)almaktayim. Sorunlarimi halledebilmek icin yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Gönderildi : 20/09/2009 13:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu domain ortamınızın bakıma ihtiyaç duyduğunu gösteren event lardır. Özellikle istemci tarafındaki bu hatalar o makinelerin domainden çıkarılıp tekrar alınması ile çözülebilir , ancak bunu temel yaşanma nedeni ise dns üzerindeki sorunlarınız. Bence bu konuda bir danışmanlık almanızda fayda var veya eventlar için google ile çözüm önerilerini deneyebilirsiniz , ancak unutmayın ki herhangi bir işlemden önce mutlaka yedek alın

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/09/2009 16:19

(@eminhun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

DNS manageri actigimda  SRV1(servirin adi) altinda _msdcs.ECC.local , ECC, ECC.local olarak uc tane ileriye dogru arama bolgesi gozukmekte, dcdiag aracini calistirdigimda: 192.168.10.1 modem ip numarasi.

Test:Basic

Warning : adapter [0000001] HP Multifunction Gigabit Server Adaptor has invalid DNS server: 192.168.10.1<<name unavailable>>

Error : The A record for this DC was not found

Test: Forwarders/Root Hints <Form>

Error: Forwarders list has invalid forwarders: 192.168.10.1 <<name unavailable>>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.41.0.4>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.228.79.201>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.33.4.12>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <128.8.10.90>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.203.230.10>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.5.5.241>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.112.36.4>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.63.2.53>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <128.36.148.17>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <192.58.128.30>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <193.0.14.129>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <199.7.83.42>

Error: Root hints list has invalid root hint server: a.root-servers.net <202.12.27.33>

Test: Records registration <RReg>

Error: Mising A record at DNS server 192.168.10.1:srv1.ECC.local
Error: Mising CNAME record at DNS server 192.168.10.1: ..................................................._msdcs.ECC.local
Erro:r Mising DC SRV record at DNS server 192.168.10.1: _ldap.tcp.dc._msdcs.ECC.local
Error: Mising GC SRV record at DNS server 192.168.10.1:_ldap.tcp.gc._msdcs.ECC.local

Error: Mising PDC SRV record at DNS server 192.168.10.1:_ldap.tcp.pdc._msdcs.ECC.local 

Error: Record registration cannaot be found for all the network adapters   

gibi hatalar var modem ip numarasini (192.168.10.1) ecc.local e A kaydi olarak eklemem sorunumu cozebilir mi? Yardimlariniz icin tessekurler,

Gönderildi : 21/09/2009 22:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emin bey sanırım siz server ın yani dc nin yani dns in tcp-ip ayarlarındaki dns ip si olarak modem ip adresi girmişsiniz !!! bu bir hata .

istemci makinelerde dns olarak dc , dc de ise dns ip adresi 127.0.0.1 veya kendi ip adresi ne ise o olmalıdır. sorunlar bundan kaynaklı

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/09/2009 02:42

(@eminhun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey,

Dediginiz gibi server ikincil DNS adresi modem ip numarassiydi, onu duzelttim fakat clienleri domaine tekrar almama ragmen userenv 1030 1058 hatalarini almaya deva ediyorum ve servera bagli clienlerden mail gonderemiyorum. Sorunumu cozmek icin yardimci olacak şirket, kisi oneriniz olabilirmi? yaklasık olarak ucret ne olur. yardimci olabilirmisiniz?

Gönderildi : 22/09/2009 23:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Emin bey bu sorunu çözmek için ilk yapılması gereken eylem bu ancak bu süreçte tabiki dns te sorunlar oluşmuş olmalı ve bu nedenle istemcileri her ne kadar domain den çıkarıp alsanızda sorun devam edecektir.

Gönderildi : 23/09/2009 00:45

Paylaş: