Forum

Windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 server kitlenme sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@kutayboga)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar

şirketimizde bulunan 1 adet windows 2008 kurulu server ve AD yapımız mevcuttur. Ağa dahil 100 civarı client bulunmaktadır ( işletim sistemleri XP Pro )

Sorunum ise sistem 2 gündür sürekli kitleniyor. Clientler server üzerinden SQL tabanlı program kullanmaktadır. 

Serverda AD kendini kapatıyor ve buna bağlı olarak da DNS çalışmıyor. Belli aralıklarda da Server Explorer cevap vermiyor hatası veriyor.

Trend Micro antivirüs yazılımı  mevcuttur.

bilgisi veya fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum. 

Açıklamada unuttuğum bilgiler var ise anımsatırsanız sevinirim... 

şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 18/09/2009 20:24

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Windows server 2008 Resource Monitor içinde yer alan Reliability monitor üzerinden sistemin hangi zaman aralıklarında durduğunu, hangi uygulama veya sistem,servis kaynağı tarafından hataya uğradığını vb.. bir çok sebebi grafiksel olarak ve geriye dönük bir izleme imkanı ile tespit edebileceğinizi öneriyorum.

[img] [/img]

Gönderildi : 18/09/2009 20:30

(@kutayboga)
Active Member
Konu başlatıcı

ilgin için teşekkür ederim fatih. ancak bendeki monitörde dünün kaydı var ve dün için herhangi bi sorun çıkmamış gibi görünüyor ?? bugün için ise herhangi bi kayıt yok gibi görünüyor...

Gönderildi : 18/09/2009 20:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sunucunun olay görüntüleyicisinde dikkatinizi çeken hata mesajları görebiliyor musunuz?

Gönderildi : 19/09/2009 23:21

(@kutayboga)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar geç cevap için özür dilerim...

sorun çözülmüştür. virüs saldırısı sonucu network down oluyor bu sebeple server da kitlenmiş oluyor.... virüs kaynağı da bulundu ve ortadan kaldırıldı. ( Eski kullanılmayan bi pc networke dahil edilmiş. )

Gönderildi : 25/09/2009 19:26

Paylaş: