Forum

Yeni server2003 kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni server2003 kurulum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar kullanmış olduğum üzerinde exchange 2003 ve sql server 2000 dc serverım çöktü elimde ntbackup ile alınmış yedekler var. Sıfırdan kurulum yapmak istiyorum fakat clientları tekrar oluşturmak ve domaine almak yerine nasıl geri yükleme yolu izlemeliyim. İstediğim şey clientları tekrar domaine alma işleminden kurtulmak. İyi akşamlar kolay gelsin.

Gönderildi : 12/09/2009 01:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Prowiz kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 12/09/2009 02:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Uğur hocam kısa zamanda dönüş için teşekkürler varmı önerebileceğin bir site veya dökünatasyon söylemiş olduğun konuya çok yabancıyım kusura bakma. Teşekkürler....

Gönderildi : 12/09/2009 02:18

(@Anonim)

Elinizde ntbackup ile alınmış yedeklerin bulunduğunu belirtmişsiniz. DC sunucunuzun sistem yedeği varsa bunu geri yükleyebilir ve böylece istemcileri tekrar etki alanına katma görevi ile uğraşmaktan kurtulursunuz.

Gönderildi : 12/09/2009 14:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Elinizde ntbackup yedeği çalışıyormu?Vmware üzerinde sanalda restore yapın bakalım.En son hangi gunun yedeği elinizde var.Yeni bir işletim sistemi kurup ntbakup yedeğini üzerine atarsanız SID lerde sorun olmayacağından çalışacaktır, tabiki fsmo rolleri düzgün çalışıyorsa.Ntbackup çalışmıyorsa prowiz ile yapacaksınız.Ufak bir program webde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 12/09/2009 16:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sistem yedeği var elimde Erol usta. Benim amacım aslına bakarsanız hata verdiğinden dolayı sıfır kurulum yapmak. Eğer backuptan dönersem bu hatalar eski serverımda olduğu gibi yine devam edermi sorun burda. Bu arada Uğur hocam backup sağlam sıkıntı yok. Yardımlarınız için teşekkürler kolay gelsin.

Gönderildi : 12/09/2009 19:57

(@Anonim)

Birden fazla sistem durumu yedeğiniz olduğunu varsayarak : İşletim sistemini kurun ve C bölümünün tüm yedeğini alın. Sağlam olduğuna inandığınız bir sistem durumu yedeğini geri yükleyin. DC sunucunuz sağlam çalışırsa sorun yok ancak gene hatalar meydana gelirse ve fırsatınız olursa başka bir sistem durumu yedeğini geri yüklemeyi düşünün. Yine sonuç alamazsanız elinizdeki C bölümü yani tüm işletim sistemi yedeğini geri yükleyin ve yeni kurulacak etki alanı ile devam edin. İşletim sisteminin tam yedeğinin alınması size zaman kazandıracaktır.

Gönderildi : 12/09/2009 20:59

Paylaş: