Forum

VPN hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

VPN baglantı sekli dısardan bir bilgisayarın lokala girmesidir.Şimdi lokal ıp yapım 192.168.1.0 ve dısardan baglncak bilgisayarın ıp blogu 172.16.1.0 Network'ü.Her iki taraf 192.168.1.0 olabilir Bu  İşin çözümü nasıl olur?

Gönderildi : 11/09/2009 23:50

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

VPN teknolojisi şartları gereği olmamalı.

iki VPN konfigurasyonu yapılabilir. Yapılamaz değil ama ÇALIŞMAZ !

192.1.1.0 networklu iki VPN noktası düşünelim.

A noktası B noktası ile iletişim kuracak. A noktasında ki Client B noktasına istek yollayacağı zaman IP tabanlı gidecek. IP adresi bloğu, B noktası içinde aynı blokta olduğu için istek GW yani Router veya VPN cihazlarına gitmeyecek.

istek bu cihazlara gitmeyince clinet diğer noktada ki Client ile iletişime geçemeyecek.

yapmış olduğunuz konfigurasyon başarılı olsa dahi çalışmayacak.

Gönderildi : 12/09/2009 02:52

(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih Bey bize hocamız size söylemdigim olayı default olarak olmuyor ama çözümü var demişti.Saolun

Gönderildi : 12/09/2009 03:19

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Çözümü merak ettim.

Hocanız ile görüşüp Paylaşabilirmisiniz ?

Gönderildi : 12/09/2009 04:00

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

Kullanmakta olduğunuz sistemi belirtmemişsiniz ancak çözümüde "Hocamız biliyor" dediğiniz için bir yorum yapmak istedim. Aynı IP Networkleri olan sistemler VPN ile bağlanıp çalışabilirler. Örnek uygulamaları daha önceden gerçekleştirmiştim. Kullanmakta olduğunuz Firewall üreticisinin KB'lerine bakarak yada gerekirse destek alarak istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 12/09/2009 19:01

Paylaş: