Forum

Win 2008 R2 ADC old...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2008 R2 ADC oldu şimdi sıra PDC ve DHCP'de.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Windows 2003 R2'li 2 domain kontrollörün hali hazırda çalıştığı domaine, 1 tane yeni serveri Windows 2008 R2 kurarak ADC olarak dahil ettim. PDC'de şu an Win 2003 kurulu ve DHCP bu serverin üstünde.

PDC'yi Windows 2008'li servera taşıyacağım ancak DHCP'den önce mi sonramı olması daha iyi ve kullancılar bir şey hissedecek mi bu geçişte veya kullanıcı tarafında herhangi bir değişiklik yapmama gerek olacak mı? Zira Mevcut PDC (windows 2003) berbat durumda ve formatlayıp tekrar kurup başka roller vereceğim.

Mevcut Ortam bilgileri:

Server 1 - Windows 2003 R2 ( PDC+DHCP+DNS+User Profiles)
Server 2 - Windows 2003 R2 ( ADC+DHCP+Exchange 2003+Print Server+File Server)
Server 3 - Windows 2008 R2 ( ADC+DNS tamam) DHCP ve User Profiles kaldı.

Gönderildi : 05/09/2009 06:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

DHCP Servisini ne zaman taşıyacağınız çok önemli değil .. ister pdc geçişinden önce ister sonra.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/09/2009 15:43

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürederim hocam forum sayesinde ve forumdaki makalelere göre sistemi düzeltiyorum inanılmaz faydalı bir site.

Son bir husus ise PDC yi taşıdığımda user profile'larının client bilgisayarlardaki man olmayan default profile'i kazara tekrar yükleme olasılığı varmı? (User Profilleri mevcut PDCnin üstünde) Bundan çok çekiniyorum zira milletin Desktoplarında şahsi dosyaları ve kendi ayarları var. (Roaming yapmıyoruz).

Taşıma bittikten sonra eski PDCyi formatlayacağım için yeni server böyle bir işe kalkışır mı?

Gönderildi : 06/09/2009 06:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

böyle bir olay söz konusu değil ki zaten taşıma sonrası userların profile path leri , home folder vb tüm detaylarına ait bilgileri eskisi gibi korunmaktadır.

ancak var olan yollardaki değişiklikler sorunlara yol açabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/09/2009 21:45

Paylaş: