Forum

Windows Advanced Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Advanced Server 2000 Installer Services Error

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Windows Advanced Server 2000 sistemimde Norton Antivirüs programını kaldırmayı deniyorum ama olmuyor. Safe Mode bile işe yaramadı.

Kaldırmaya kalktığımda şu hatayı veriyor. '' The Windows Installer Services could not be accessed. Contact your support personel to verify that the Windows Installer service is properly registered.'' .....

Norton Antivirüs Removel Tools bile işe yaramıyor. Microsoftun sitesinden ;

http://support.microsoft.com/kb/315346

http://support.microsoft.com/kb/315353

http://support.microsoft.com/kb/319624

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=4b6140f9-2d36-4977-8fa1-6f8a0f5dca8f&DisplayLang=en

Makaleleri buldum fakat Microsot şöyle bir not düşmüş.

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz.

Bu riskide göze alamam. İdari kısımla papazlık oluruz. Xp gibi pat diye kurulmuyor Server2000. Eta programıda serverın içinde. Başka bir yolu varmıdır arkadaşlar LÜTFEN YARDIM EDİN...

ÖNEMLİ OLAN BURDA NE YAPMAM GEREKTİĞİ, ve ne tür bir yol izlemem... ÇALIŞAN SİSTEMİ BOZMADAN TABİİ....

Saygılarımla.

Gönderildi : 01/09/2009 21:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

installer servisini kontrol edermisiniz. servis çalışıyor mu yoksa devre dışı mı kalmış?

kolay gelsin

Gönderildi : 01/09/2009 22:21

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

installer servisini kontrol edermisiniz. servis çalışıyor mu yoksa devre dışı mı kalmış?

kolay gelsin

Mümin bey ;

Aşağıda resmini koydum. Fakat Start'da bastığım zaman böyle bir hata vermekte. Sorunu nasıl çözebiliriz acaba.

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/09/2009 00:19

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İlgilenirseniz çok sevinirim. Tıkandım kaldım. Program Ekle Kaldırı kullanamıyorum Windows Installer Service çalışmadığından. Symantec'i kaldıracağım sırf bu arıza nedeniyle kaldıramıyorum.

Saygılar.

Gönderildi : 02/09/2009 01:54

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Your Uninstall 2008 Pro kurdum ve her ne kadar Your Uninst. prog. Kaldırmaya çalışsada oda başaramdı fakat klasörleri reg. sildi symantece ait.

Serverda yuklu Wind. Inst Serv.  (KB927891) silip microsofttan çektiğimi tekrar yukledim, restart ettim yine olmadı. *.msi uzantılı dosyaları yukleyemiyorum halen. Ve service start olmuyor. Microsfttan destek alayım dedim,  230.TL dediler. Herseyi paraya dokmuşler. Orasıda fos çıktı. Tek ümidim bu site.  

Başka bir hatada beraberinde geldi. Server/ı restart ediyorsunuz hata geliyor ekrana ;

Sevice Control Manager = The following boot-start or system-start driver(s) failed to load: SAVRT / SAVRTPEL

Sevice Control Manager = The Symantec System Center Discovery Service service failed to start due to the following error: The system cannot find the path specified.

Sevice Control Manager = The Symantec Central Quarantine service failed to start due to the following error: The system cannot find the path specified.

Sevice Control Manager = The Windows Installer service terminated with the following error: Overlapped I/O operation is in progress.

Gönderildi : 02/09/2009 13:58

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

msiexec /unregister
msiexec /regserver

böyle bir komut buldum, henüz yapmadım. Yanlış bir işlem yapmak istemiyorum.

Saygılar...

Gönderildi : 02/09/2009 15:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

windows installer servisinde problem var.

microsoft'un makalesinde ki registry yönergeleri ile kayıtları manual temizleyerek silebilirsiniz.

Korkmanıza gerek yok registry nin yedeğini alın yeter.

Gönderildi : 02/09/2009 15:20

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

msiexec /unregister
msiexec /regserver

böyle bir komut buldum, henüz yapmadım. Yanlış bir işlem yapmak istemiyorum.

Saygılar...

Bu komutları deneyebilirsin. Eğer servis yine start olmaza sfc /scannow komutunu kullan ve daha sonra tekrar msiexec /regserver yap ve dene.

Win2000 üzerinde sfc /scannow için bazı özel durumlar var. Kullandığın medya ile sistemin SP durumu gibi. Ör.: http://support.microsoft.com/kb/814510

Gönderildi : 02/09/2009 15:59

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serhat ;

Sizden lütfen rica ediyorum bana yardım edin. Şu Symantec'den kurtulamıyorum. Windows Installer Service problemimi çözdüm, çalışıyor. Fakat bu sefer Program ekle kaldırda Symantec Antivirüs gözükmüyor, sadece live update gözüküyor. Your Uninstaller programı ile baktım ordada gözükmüyor. Server'a Nod32 BE kuruyorum, kurulum esnasında Symantec çalışıyor diyor kurmuyor. Başlangıç ayarlarında yok, servislerini durdurdum, dosyalarını sildim, reg temizliği yaptım yine olmadı. Bunlar olmayınca, kaldırmak istediğim Symantecin aynı versiyonunu buldum ve tekrar kurulum yaptım, yine hiç bir yerde gözükmüyor kurulum sorunsuz olmasına rağmen. Program ekle kaldırda kendini göstermiyor. Bu programın ABV. anlayın artık. Nerden Symantec kurmuşum server'a. Maslak Giz plazada olan yeri arıyorum bana 0800'lü numara veriyor oda meşgul çalıyor, çalmıyor. Açtım Symantec'e bastım kalayı. Tıkandım.... Format atayım diyorum bu sefer idari kısım ve diğer departmanlar sıcak bakmıyorlar, 15 dk İnternet, Eta, ve diğer programların gitmesine dayamayacaklarını, zaman olmadığını söylüyorlar. Benim hatam server'ın aynısını kenarda bekletmedim şimdiye kadar ki bu durumlarda onu devreye sokayım. Yokmudur bunun bir çaresi. Symantec'in Romovel Tools'u da Server 2000'de çalışmıyor. Çalıştırıyorsunuz tool'u küçük bir messaj bölümü geliyor fakat o mesaj bölümünde sadece OK butonu var, üst tarafı boş hiç bir şey yazmıyor. Symantec Antivirüs Corp. Edt. 2005 v.10.0.1.1000 kullanıyorum. aynısı buldum ama fayda etmedi.

Ne yapmam gerekiyor bir yol gösterirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/09/2009 19:47

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Symantec AntiVirus Corporate Edition en sonunda kaldırdım.

http://service1.symantec.com/support/ent-security.nsf/854fa02b4f5013678825731a007d06af/a4d3327506ae7c5f88256b81007b7487?OpenDocument

Burada anlatıyor nasıl kaldırılacağı. Bir daha bu programın yanından bile geçmek istemiyorum. 10 Yıllık lisans verseler bedava yinede kesinlikle almam, aldırmam.

Saygılarımla.

Gönderildi : 03/09/2009 15:34

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Yazıyordum ama çözmüşsünüz. Geçmiş olsun diyelim.

Gönderildi : 03/09/2009 16:43

Paylaş: