Forum

Server 2003 W32.Sal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 W32.Sality.AM - dxdsn.pif virüsü bulaştı

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Server 2003 W32.Sality.AM - dxdsn.pif virüsü bulaştı bunu silmem için ne yapmam lazım. Symantec, spydoctor, malware ile silemedim. güvenli modda açıp tarattırdım bulmadı symantec buluyor fakat silemiyor. Ne önerirsiniz

Gönderildi : 27/08/2009 14:35

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/93962.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/08/2009 21:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaşın dediklerini harfiyyem yaptım maleseft olmadı. Win32.Sality.AM virüsünü halen silemedim güvenli modda açtım windows update ettim, virüs prg update ettim, lakin virüsü silemedim. Başka ne tür önerileriniz var yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/09/2009 11:24

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

AVG nin Sality ye karşı önlemi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bunun dışında Spyware Doctor 6.0 kurun ve tam sürüme yükseltin ve full tarama yaptırın.Buda işe yaramazsa Kaspersky Rescue CD yi deneyin.

Kaspersky Rescue CD isosunu internette bulabilirsiniz. Bunu CD ye yazarak açılışı CD den yapın. PC açıldıktan sonra taramayı en yüksek seviyede yaptırın.Ama buradada şöyle bir handikap var Sality System Volume dosyalarına bulaştığından Kaspersky bunları temizleyemeyecektir ve silecektir. Sistem dosyalarınız silinincede haliyle Windows hata verecek ve sizin yeniden kurmanız gerekecek.

Gönderildi : 02/09/2009 12:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlgin için teşekkür ederim. Sistemi güvenli modda başlatsam. Avg ile symantec çakışır mı? Spyware doctoru kurdum sildi görünüyor fakat normal moda geçtiği zaman symantec karantina altına almış görünüyor, acaba symantec'a mı virüs bulaştı tam olarak bu anlamak için ne yapmam lazım. Online virüs taraması yaptırdım bitdefender 3 adet virüsü temizledi sanırım, fakat yine symantec karantinada dosya var görünüyor.

ayrıca http://www.scanforfree.com/09/remove-win32-sality-am-gen.html  bu şekil bir dosya var acaba win 2000 ve win xp için olanı indirip kursam sistemde çakışma yaparmı? Link yasaksa özür dilerim

Gönderildi : 02/09/2009 12:33

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Virüs sisteme girer girmez symantec i çalışmaz duruma getirmiş olabilir. İmkanınız varsa symantec i kaldırın ve farklı bir antivirüs ile deneyin.

Gönderildi : 03/09/2009 11:11

Paylaş: