Forum

Win 2003 standart s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 standart server-paylaşımdaki klasorume exe dosya atamıyorum

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@TanerAKIN)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin.

windows 2003 standart serverim üzerinde paylaşıma açık dosyalarım var.Sorunum şurda başlamakta serverda paylaşımdaki klasorüme Administrator olarak ben bile exe dosya atamıyorum.Fakat diger dosyaları kullanıcılarım dahil atabiliyor(doc,exel,txt gibi)Atmaya çalıştıgımda ise şu hatayı alıyorum. "Diskin Dolu veya yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şu anda kullanımda olmadığından emin olun" demektedir.bu problemi nasıl aşacağım konusunda yardımcı olrusanız sevinirim.
Not: sadece Administrator kullanıcısı ile bu işlemi yapmak istiyorum.Diğer kullanıcılarıma yine kapalı olsun istiyorum.

şimdiden tşkler

Gönderildi : 27/08/2009 14:33

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Klasörün sharing ve securty yetkilerine bakabilir misiniz? Ayrıca sp durumu nedir

Gönderildi : 27/08/2009 19:20

(@TanerAKIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rahmi bey
Yetkiler full (ADMINISTRATOR kullanıcısına Tam denetim) olarak verdim.Fakat yine aynı değişen bişey olmadı.Sp2 kurulu serverimda.

Gönderildi : 27/08/2009 20:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Antivirüs taramasından geçirirmisiniz.Bu sıralar W32.sality virüsü revaçta.Exe dosyalrını kemiriyor.Fixtoolunu bulup repair ediniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 27/08/2009 21:59

(@TanerAKIN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uğur Bey

Olay şu clientte kullandığım kendi pc imdeki herhangi bir exe dosyayı attığımda serverdaki paylaşılan klasörüne kabul etmiyor.Sunucumda virus olduğunu tahmin etmiyorum.Rarladığım zaman exe dosyayı atabiliyorum.

Yapımda GFI+ISA SERVER+AD var.Kısıtlamalarla alakalı bir durum diye tahmin ediyorum.Ayrıca önceden atmış olduğum exe dosyalar olduğu gibi sunucuda duruyor.ve bu programları kuruyorum kullanıyorum.virus olsa onlarıda kemirmezmi.

Gönderildi : 28/08/2009 00:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Peki, effective permissionlara bakarmısınız.Verilen yetkileri listeleyecektir.Ek olarak policylere bakınız exe ile ilgili bir kısıtlama yapılmış olabilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/08/2009 00:54

Paylaş: