Forum

"Yalnızca otur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Yalnızca oturum açılışı sırasında çalışan bazı bilgisayar ilkekleri etkinleştirildi" durumu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Clientlerime GPO üzerinden msi uzantılı bir setup ı kurmak için gpodan faydalandım. kurulumlar bittikten sonra gpo dan kaldrıdım kurulum kaydını. ancak sonrasında clientlerde gpupdate /force komutunu verdiğim zaman "Yalnızca oturum açılışı sırasında çalışan bazı bilgisayar ilkekleri etkinleştirildi. Önyükleme yapılsıın mı E/H" uyarısı çıkıyor.

clientleri etkileyen GPO lar üzerinde hiçbirinde önyüklemede çalışacak bir ayar yok benim bildiğim kadarıyla.

sormak istediğim ne tür GPO tanımları bu şekilde önyüklemede aktif olur?

yada sorumun nedir? Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 26/08/2009 13:39

(@MuratDEGNEKCI)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba;

Kullanıcı bazlı değilde bilgisayar bazlı olarak yapmış olduğunuz gpo ayarları bilgisayar başlatılırken önyükleme sırasında aktif hale gelir.Ve siz bu yapmış olduğunuz bilgisayar bazlı gpo ayarını gpupdate/force komutu ile zorlayıp ayarın hemen aktif olmasını istediğiniz için size bu şekilde soru sorarak bilgisayar önyüklemesine kaydeder ve bilgisayarı kapatıp açtığınızda yapmış olduğunuz bilgisayar bazlı gpo ayarı uygulanmış olur.

Aşağıdaki linkide inceleyebilirsiniz.

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc782849(WS.10).aspx

Gönderildi : 26/08/2009 15:00

(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

selam,

olay bahsettiğiniz gibi ilerliyor ancak bilgisayar yeniden başladığında da yüklemiyor o ayarı ve her /force kullandığımda bunu soruyor.

Gönderildi : 26/08/2009 15:13

Paylaş: