Forum

Server Oturumu Kapa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Oturumu Kapanıyor

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,393 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Kullandığımız 2003 server da localde 10 makina server üzerinden program çalıştırıyorlar ve 1 kullanıcıda terminal serverdan bağlanıyor.Masaustunu görmeden sadece program açılıyor ve programdan çıktığında terminal oturumu kapanıyor.Server da terminal kullanıcıların kullandığı program için birde doungle var ve doungle nin çalışması için server in oturumunun açık olması gerekiyor.Server in oturumu açıkken programlar çalışıyor fakat en geç 2 günde 1 server in oturumu kapanıyor ve Ctrl + Alt+ Delete ekranına düşüyor.Sanki server yeniden başlamış gibi.Ama oturumu açarken herhangibir zorunlu kapanma durumu gözükmüyor.Oturum kapandığı için terminal kullanıcısı bağlanamıyor ama localdeki kullanıcılar hiç kesintisiz server i kullanabiliyorlar.Onların programında kesinti olmuyor.Elektrik kesilmesi yada yeniden başlama gibi bir durumda yok.Log lardada bişey yok ama oturum kapanıyor.Buna ne sebep oluyo olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 25/08/2009 20:03

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

TS kullanıcısı console oturumuna bağlanıyor ve çıkış yaparken bu oturumu sonlandırıyor olabilir mi?

Gönderildi : 26/08/2009 01:57

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam orayada baktım öyle bişey yok ayrıca kullanıcı direk olarak uzak masaustunu çarpı işaretinden kapatıyor.Server a biri bağlanıyo olabilir diye server şifresini değiştirdim ertesi günü yine aynı problem oldu

Gönderildi : 26/08/2009 17:47

(@serhatakinci)
Famed Member

Oturum TS tarafından sonlandırılıyor olabilir mi? Biliyorsun TS üzerinde bağlantısı kesilen oturum için açık kalma süresini belirleyen bir ayar var.

Ayrıca, 

Kaynak: Güvenlik 

Kategori: Oturum Aç/Kapat

Olay: 551

Kayıtlarını süzerek oturumun hangi saatte kapandığını ve logoff işleminin kim tarafından başlatıldığını görebilirsin. Bu bilgi de bizi sonuca götürebilir.

Gönderildi : 26/08/2009 21:19

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ben kendim uzak masaüstü ile bağlanıyorum aynı anda server oturumuna dameware ile de bağlanıyorum.Programdan çıktığım anda uzak bağlantı oturumu kapanıyor fakat server oturumu kapanmıyor.Onda bi sorun yok dameware ile 3-4 sat bağlı kaldım devamlı girip çıktım.Çarpı dan kapattım.Server 5 dk sonra bağlantısı kesilen oturuma son verdi ama yine server oturumu kapanmadı.Nasıl oluyo sa arada kapanıyo ama çözemedim.Dediğim gibi admin şifresini değiştirdim yine fayda etmedi.Log lara baktım hiç hata yok. ÇOk ilginç ama anlamadım umarım yardımlarınızla çözerim ya çok sıkıntı oluyo çünkü

Gönderildi : 26/08/2009 23:00

(@serhatakinci)
Famed Member

Ok. Verdiğim event'i filtrelermisin.

Kategori: Oturum Aç/Kapat

Olay: 551

Bu arada bu event bir hata değil 🙂 Başarılı bir işlem (logoff) sonunda düşer. Event viewer> Security bölümünde filtrelemelisin.

Gönderildi : 27/08/2009 01:39

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Log ları filtreledim.Dün öğlen sıralarında kullanıcı oturum açmaya çalıştığı zaman kilitli olduğunu farketmiş ama dün geçe 03.06 da administrator oturum kapattı diye gösteriyor.Fakat 1 gün öncesinde admin şifresini ben değiştirdim ve benden başka kimse bilmiyordu.Demekki benim server kendi kendine oturum kapatıyo 🙂 Şimdi bunun sebebi nedir onu bi araştırıcam ama pekte bişey bulacağımı sanmıyorum 🙂 Yardımların için çok sağol çok teşekkür ederim

Gönderildi : 28/08/2009 12:41

Paylaş: