Forum

İnternet Kopukluğu

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Kopukluğu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

windows 2003 std server ve xp kullanan kullanıcılarımız var. Birde firewall var. kullanıcıların internet sayfası açarken ve exchange mail servera bağlanırken hata oluşuyor. Web sayfasını görüntüleyemiyorlar. ve mail servar'a bağlanamıyorlar. Ancak yerel ağ bağlantısını disable edip yeniden enable yaptığımda sorun ortadan kalkıyor. Ancak aralıklarla devam ediyor bu sorun. bir fikri olan var mı acaba?

Gönderildi : 25/02/2008 16:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bu sorun her istemci makinede mi geçerli , yoksa bu etherneti kapanıp açılan firewall mu ?

ilk yorumum sizin firewall un kullandığı ethernetler 5 dolarlık ucuz ethernetler ise çok normal , firewall lar çok yuksek yoğunlukta routing yaptığı için çatlıyordur .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 16:58

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam her istemci makinede geçerli bu sorun.

yerel ağ bağlantısından bağlantıyı açıp kapattığımda düzeliyor. veya bu sorun hangi makinada yaşanıyors bilgisayarını açıp kapattığımda düzeliyor.

Gönderildi : 25/02/2008 17:23

(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Yapıda dhcp varmı?Dhcp ile ilgili bir sorunun olabilir kontrol edebilirmisin?

Gönderildi : 25/02/2008 17:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Eğer istemci tarafındaki erhetleri kapatıp açıyor ve sonra düzeliyor ise sorun firewall dan değildir , çünkü anlattığına göre bir makinede internet kesliyor diğer her makinede var , o makinede ethernet i kapa aç yapıyorsun ve düzeliyor . O zaman sanırım senin swtich te bir sorun olacak. He makinede oluyor dediğin içinde ethernet kartından değildir diyorum ama son olarak aklıma sağlam bir worm da gelmiyor değil , yani ethernet utilizasyonunu şişiren bir worm bence kullandığın virüs programı dışında bir program ile tarama yap .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 18:29

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

çok kötü oldum bu cevabı cevplarken ama elimde hub olmadığından dolayı kullanmak zorunda olduğum bir bağlantı için elimdeki adsl modemin portlarını hub niyetine kullandım. fakat dhcp yi kapatmayı unuttuğumdan dolayı sisteme brodcast yapan bu adsl modem sistemi altüst etti.

kendime yuh diyesim geldi.

Teşekkür ederim bilgileriniz için.

Gönderildi : 25/02/2008 20:18

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

çok kötü oldum bu cevabı cevplarken ama elimde hub olmadığından dolayı kullanmak zorunda olduğum bir bağlantı için elimdeki adsl modemin portlarını hub niyetine kullandım. fakat dhcp yi kapatmayı unuttuğumdan dolayı sisteme brodcast yapan bu adsl modem sistemi altüst etti.

kendime yuh diyesim geldi.

Teşekkür ederim bilgileriniz için.

Mavituna bunda abartacak birşey yok herkes birşeyler unutabilir. Bu sorunda genellikle aynı hatayı yapılıyor.

Gönderildi : 25/02/2008 20:24

(@doganuzun)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Önemli olan sorunun giderilmesi.

Gönderildi : 26/02/2008 11:19

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Benzer bir problemde başka bir arkadaşın başına gelmisti. Firewall in önündeki Wireless modemin dhcpsini açık birakip benim wireless ile bağlanan kullanıcılarım domaine join olmuyor demisti. 🙂

Gönderildi : 26/02/2008 11:21

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Herşey tecrübe işte. Öğrenerek büyüyoruz.

Gönderildi : 26/02/2008 12:26

Paylaş: