Forum

XP de Ağdaki bir Pc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP de Ağdaki bir Pc ye bağlantı sınırlamasını Kaldırmak.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,257 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Xp işletim sisteminde Ağda bir bilgisayara bağlanmak için 10 adet pc sınırı var bunu aşmak yada sınırsız yapmak için ne yapmalıyız. bir y öntem denedim olmadı. system32 içine dosya  kopyalamak ve regedit den  Lanserver _noconnection Limit diye bir kayıt oluşturup değer atadım.(ffff9d) diye  sorun çözülmedi...

Gönderildi : 25/02/2008 15:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

evet bu bilinen bi yöntemdir  ancak sorun çıkması çok muhtemeldir. Yani size tavsiyem daha kararlı bir yapı için bu limit değerideğiştirmemeniz.

Event ID 4226 Patcher (4226 fix)

What's this all about?
After almost everybody knows the <<EventID 4226: TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts>>, I used a day to create for educational purpose a fix for this argumentative feature.

Unfortunately there exists no REG-key which could easily be set (would be so nice and easy, right? *smile*). The file TCPIP.SYS in the directory C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS and C:\WINDOWS\SERVICEPACKFILES\I386 has to be changed (system dependend eventually in C:\WINDOWS\SYSTEM32\DLLCACHE, too).

Needed things:
- Windows XP SP2 (from RC2 upwards) or Windows 2003 Server SP1 beta
- patcher
- a small amount of time

What's been done:
To say it easy: the before 10 half-open connections are beeing increased to 50 (can be changed during runtime and with the parameter /L) and the CRC is been corrected. And that's it!

Comment:
The method described here, should only be used by users, who know how to handle all the described. With the download of the here published program the user know, that changes are made on third party files. For damages in every kind I cannot be hold responsible for. Indeed, tests worked fine here. However, nothing is impossible.
Info: When error occurs, the patcher can change the TCPIP.SYS back to the original! 

Instruction:
 Just download the patcher and execute it. It will automatically find the windows directory and ask, if it should increase/decrease. For higher values, please check the help with parameter /?.
After a successful patch, the new TCPIP.SYS will be automatically installed. After that, the computer should be restartet.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 16:02

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bir patch ile bunu aşmak mümkün ancak bu legal bir yöntem değil ve lisans sözleşmesi kapsamında kalırsınız.

Legal olmayan paylaşımlar portalımızda yapılmamaktadır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/02/2008 16:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

tamam ben halkletim sanırım yaptığıuım bune benzer bir durum registry de bir değişiklik yapıyoz ayrıca system32/drivers kalsörüne ve ,system32 kalsörlerine dosya koplayınc aoluyor ancak pc acıp kapatınca sorun yeniden başa dönüyor ayaralr geriş geliyor.

bu bir üniversite sınıfı ve sınıfta ki pc ler ana makineyebağlanıp ordan bir program çalıştıracaklar (proggress  veritabanı) bu ayarları tüm client lerede uygulamam mı gereiyor yoksa ayarlar başa dönmemesi için...

Gönderildi : 12/04/2008 12:37

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Köşede şöyle bir notum vardı işine yarar belki..

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\l anmanserver\Shares
(uses'i artır)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\l anmanserver\parameters (users'i artır burada)

Bir exe dosyası vardı yama ama veremeyeceğim illegal olduğu için.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 12/04/2008 13:52

(@UgurYerli)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Ben yolu gösteriyim dosyaları sen bul çünkü paylaşım illagal

1. Windows dosya korumasını iptal etmek: Başlat -> Çalıştır’dan regedit yazarak tamamı tıklayın.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\ CurrentVersion\Winlogon]

bu anahtarı bulun bu anahtarda SfcDisable diye bir dword değeri vardır. Buna çift tıklayın ffffff9d yazıp

kaydedin ve makineyi restart edin.

2.Bilgisayarı güvenli kipte açın. Dosyaları aşağıdaki yerlere kopyalayın.

Svrsvc.dll: Windows\system32

Srv.sys: Windows\system32\drivers

dosyalarda sende mevcut galiba

Gönderildi : 17/04/2008 15:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkadaşlar şimdiki sorun şu evet bu sekilde yaptım bu  dosyalar bende  mevcur dd ve srv dosyası  ynlıs bu işlemi yapınca sorun ortadan kalkıyor pc ye 10 üzeirnd eağdan bağlnma imkanı oluyor ancak ondna sonra pc acıp kapatınca yine aynı sorun oluyor diyorumki bunud aortadan kldırmak için  bu işlemi tüm istemci bilgisayarlaradamı yapmamız lazım yani dfiğer blgisayarlar server olan makineye bağlandığında o pc nin kayıt defterindeki bir datayı değiştiriyormu yoksa. ..

bunu kalıcı hale getirmek için ne yapmak lazım...

Gönderildi : 22/04/2008 14:02

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Böyle çözüm yollarına gitmenin bir yararı yok. Madem ihtiyaç var, ve sürekli ek kullanıcı lisansları ile uğraşmak istemiyorsunuz, alırsınız bir tane NAS ve istediğiniz kadar kullanıcı eklerseniz, NAS ların fiyatları da oldukça uygundur.

Gönderildi : 22/04/2008 14:52

Paylaş: