Forum

150 terminale GPO S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

150 terminale GPO Software Installation

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Antivirus yazılımının yeni versiyonunu Group Policy Computer Software Installation ile terminallere dağıtıyoruz. (İlk dağıtımı parça parça yapmıştık (Bir grup açıp bilgisayar hesaplarını üçer beşer bu gruba üye yapıp kurulum gerçekleştirmiştik.) Toplamda 150 ye yakın terminal var. Şimdi yazılımın yeni versiyonunu ilgili GP objesine ekleyince tüm terminaller bu yazılımı açılışta yüklemek isteyecek. Setup dosyası 35-40 mb. civarında. Mesai başlar başlamaz switchler bu kadar yük altında çatırdarmı merak ettim ?. Yoksa sunucu yoğunluğa göre terminallere dağıtımı böler mi ?

Şimdi switch altyapısı falan denecek belki ama 150 için böyle ise 750/1000 terminal için nasıl oluyor ?

Gönderildi : 17/08/2009 20:52

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Parça parça yüklenmesini istiyorsanız şunu yapabilirsiniz. bir ou açın ve onun içindeki bilgisayarlara policy uygulayın ertesi gün yüklenmesini istediğiniz diğer bilgisayarları o ou'ya alın bu şekilde parça parça geçiş yapmış olursunuz.

Networkte eğer switchleriniz kaliteliyse çokta sorun olmayacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/08/2009 01:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yaklasik aynı sayıdaki pc bulunan networkte allied telesis switchler ile 80 mb tutan kendi uygulamamizi dağıtıyorum
acilista biraz vakit almasindan baska bir sorun olmadi simdiye kadar

bazı antivirus yazılımlarının kendi konsolları vasıtası ilede kurulum yapılabiliyor , gpo ile dağıtmak yerine degerlendirilebilir
ornegin kaspersky nod32 symantec

kolay gelsin

Gönderildi : 18/08/2009 12:46

(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler;

Vasfi bey özellikle sizin verdiğiniz örnek daha iyi oldu. Switch altyapım 3Com 3x-4x-5x serileri var. Ama bu yük altında neler olur bilemedim. GPO kullanıyorum çünkü kendi uzaktan kurulum çözümlerinde farklı sorunlar yaşıyoruz. (Kurulumların bir terminali bitirmeden diğerine geçmemesi nedeniyle uzun sürmesi, sistem çalışırken firewall un devreye girerken networku yeniden başlatması (veritabanında aktif bağlantıların bu nedenle askıda kalması vs.)

Teşekkürler yeniden...

Gönderildi : 18/08/2009 18:29

(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member

Selam Arkadasım Eger switchler wlan olduysa saten yükü dengeliyorlar siz merak etmeyin sorun çıkmaz.

Gönderildi : 14/09/2009 23:30

Paylaş: