Forum

Time Server Kurulum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Time Server Kurulumu | Yetkili saat sunucusu nasıl yapılandırılır | Windows Saati hizmeti | Saat sunucuları

28 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
4,243 Görüntüleme
(@ahmetbarak)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

biz dhcp kullanmıyoruz. ip lerimizi elle dağıtıyoruz.. dhcp kullanın demeyin :)) 2nci soruya cwp ise "Time Server ı kendisiyle eşitlenecek biçimdemi yapılandırdınız?" yukarıda ne yazıldıysa onu yaptım. yukarıdaki ayarlarla Time Server ı kendisiyle eşitlenecek biçimde yapılandırıyorsa ewet öyle yapmışımdır...

Gönderildi : 07/08/2009 15:51

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Ahmet bey,

logoff / log on işe yaramaz

bilgisayarı yeniden başlatırsanız, time server dan saati tekrar alacaktır. Ayrıca Domain ortamı kurulup bu domaine client lar alındıktan sonra hiçbir şey yapmadan client, pdc makinesinin saatini zaten alacaktır, eğer ki saat client tarafından değiştirilirse, restart dan sonra düzelecektir.

ayrıca group policy ilede saati ayarlayabilirsiniz.

Gönderildi : 07/08/2009 16:12

(@ahmetbarak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ahmet bey,

logoff / log on işe yaramaz

bilgisayarı yeniden başlatırsanız, time server dan saati tekrar alacaktır. Ayrıca Domain ortamı kurulup bu domaine client lar alındıktan sonra hiçbir şey yapmadan client, pdc makinesinin saatini zaten alacaktır, eğer ki saat client tarafından değiştirilirse, restart dan sonra düzelecektir.

ayrıca group policy ilede saati ayarlayabilirsiniz.

bugra bey, bilgisayarıda yeniden başlattım, serverida yeniden başlattım. fakat yine almadı saati. "Ayrıca Domain ortamı kurulup bu domaine client lar alındıktan sonra hiçbir şey yapmadan client, pdc makinesinin saatini zaten alacaktır" ama ne yazıkki almıyor..

Gönderildi : 07/08/2009 17:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

O halde group policy ile ntp server - client ayarlaması yapmanızı öneririm. bence en mantıklısı bu

Gönderildi : 07/08/2009 18:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Ortamınızda bir DHCP yok ise istemci makinelerin time server ı bulmaları için bu komutu logon script olarak gpo ile dağıtmanız gerekli .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2009 18:29

(@ahmetbarak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hakan hocam bu scripti nasıl yazacağız.. yani bi tane vbs yapıp içine bu komutu ( NET TIME \\TIMESRV /SET /YES  )  girip logon scripte koyarsak yeterli olacakmı.. ayrıca user kullanıcılar için ne yapacağız.. bizim bütün kullanıcılar user. user kullanıcılarda bu komutu veremiyoruzz. daha doğrusu hakkımız yok.. bunu nasıl yapacağız

Gönderildi : 07/08/2009 19:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

önce gpo da saat değiştirmek için domain user lara izin verir ardından bunu bat olarak dağıtabilirsin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/08/2009 21:19

(@erdiay)
Gönderiler: 10
Active Member

Arkadaşlar Günaydın;

NET TIME \\XXXX /SET /YES bu komutu clientlerde uyguladığımda iki farklı sonuc alıyorum;

xxxx konumundaki geçerli saat 31.10.2016 08.25

xxxx konumundaki yerel saat 31.10.2016 09.25 .geçerli saati bir saat ileri ayarlayabilirsem clientlerim de düzelicek gibi.Geçerli saat ayarlarını nereden yapabilirim?

Gönderildi : 31/10/2016 12:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu işin doğrusu istemcilerenize yama yüklemenizdir, yama yüklerseniz artık gün ışığından yararlanmayacağını anlar, en azından bundan sonrası için.

Şu anda ise eğer yama yüklü değil ise +2 olması lazım yani +2 ise zaten logon sorunu olmaz ve siz GPO ile yada psexe ile saati DC ye göre eşitleseniz bile düzelmez çünkü zaman dilimi +2 olduğu için istemci saatini doğru sanıyor, önce onların zaman dilimini +3 yapın, makalemde tzutil komutu var onu kullanabilirsiniz. Bağda veya moskova ya alırsanız düzeli. Ama sonra mutlaka yama yükleyin

tzutil /s “Arabic Standard Time”

Gönderildi : 01/11/2016 19:15

Sayfa 2 / 2
Paylaş: