Forum

Rdp cok kasıyor.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rdp cok kasıyor.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,781 Görüntüleme
(@AdemKIRBIC)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

şirket içersinde bir tane Exper kasa ( Core 2 duo 2.3 , 4 gb ram , 2 * 250 gb sata disk ) server 2008 standart R2 kurdum.Bu kasayı su amacla kullanmak istiyorum; 4mbit lik internet baglantısına sahip bu kasa.Dısardan ( evden v.b ) 4-5 kullanıcı bu makinaya baglanıp internette gezicek işlerini yapıcaklar ve download yapıcaklar.Dısardan baglanan her kullanıcının 1mbit lik internet baglantıları mevcut.dün denedik ve 3 kişi baglandı aynı anda ancak cok kasıyor idi.Bilgisayar içinde gezerken çok kasmalar oluyor.Buna ne etki edebilir ? Rdp ayarlarında gerekli ayarlar yapılabilirmi ? yada kasamı yetersiz.Gerci biliyorum Oem bir kasadan ancak bu kadarı beklenir,elimizde komple bir server yok.

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 23/07/2009 14:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Öncelikle kasa bu iş için yeterli gözüküyor ;

ancak kullanıcıların hangi programları kullandığını bilmeniz daha önemli ; yani bunu ancak o insanların sunucuya bağlandığı sırada görev yöneticisinden izleyerek bulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2009 14:14

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler.

Peki rdp ayarlarında performans artırmak için gerekli ayarlar mevcutmudur hocam ? renk derinliği belirleme,şunu yapsınlar bunu yapamasınlar gibi.Kullanıcıların ikisinde Administrator yetkisi mevcut.Diğer iki kişide Remote Desktop Users ve Users altında.

bağlantı esnasında kullanıcıların kullandıkları programlara baktıgımda öyle cok bir program listesi ile karşılaşmıyorum.Bu arada serverda Role olarak sunlar kurulu :

-Network Policy and Access Services

-Remote Desktop Services 

-Web Server (IIS) 

Remote desktop u yüklemek istemiştim sadece ama bana bunlarıda kurmalısınız diye uyarı vermişti windows (Network policy and Access Services,Web Server.. )

Not: Son anda ekleme yapmak istedim.Server manager ekranında Features altında şunlar kurulu :

Rpc Over Http Proxy

Remote server administration tool

Role Administration tools

Remote Desktop Services Tools

remote desktop session host tools

remote desktop gateway tools 

Remote Desktop Licensing Tools

Web server (IIS) Tools

Gönderildi : 23/07/2009 17:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Renk derinliğini değiştirmen sadece istemci ile server arasında gidip gelen ve içerisinde ekran görüntüsü ile klavye bilgisi olan paketin boyutunun düşmesini sağlar , yani makineye performans olarak bir şey katmaz.

ancak istemcilerin kendi hdd lerini rdp client üzerinden bağlayıp dosya çekmeleri aradaki bantgenişliğini çok düşüreceğinden server sanki yavaş çalışıyormuş gibi bir durum söz konusu olabilir 

ayrıca bu sıralardaki cpu network ve hdd değerli önemli

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2009 17:12

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

clientlar kendi hdd lerinden mstsc ile baglanıyorlar.Ve kendilerine dosya çekmiyorlar.indirdikleri bir şey varsa şirkete gelip usb bellek yada taşınabilir disk ile alıyorlar. Sanırım bu aradaki internet baglantısıylada çok önemli,olabilirmi..

Gönderildi : 23/07/2009 17:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

siz tam olarak sorununuzu tespit ederseniz yardımcı olmaya çalışırız.

eğer ekran görüntüleri , mouse hareketleri geç geliyor ise bu bağlantı yavaşlığındandır

herşey hızlı olmasına rağmen bilgisayar geç tepki veriyor ise performans sorunu bulunmaktadır.

Gönderildi : 23/07/2009 17:25

(@AdemKIRBIC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

gec cevap için özür dilerim..

mouse hareketleri ekran görüntülerinin tepkileri geç geliyor.Bu baglantıdan kaynaklanan problem sanırım.ilginiz için teşekkürler..

Gönderildi : 30/07/2009 13:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Evet bu durumda internet bağlantı hızınızın upload bölümü yetersiz geliyor demektir.

Gönderildi : 30/07/2009 14:03

Paylaş: