Forum

Windows 2008 ü...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 ürün anahtarı ve lisanslama

Süleyman GÜNEL
(@suleymangunel)
Üye

Aktivasyon konusunu okurken ve siteden lisans anahtarlarıma bakarken aklıma birkaç konu aklıma takıldı beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

-    Eopen’daki lisans anahtarımın karşısında Windows 2008 Server Std/Ent – KMS yazıyor, ben bu anahtarlar Enterprise damı kurabilirim demek oluyor ve KMS ne anlama geliyor ?
-    2008 için eopen’dan almış olduğum ürün anahtarını girdikten sonra herhangi bir yoldan (telefon ile veya internet üzerinden vs) aktivasyon yapmam gerekiyor mu ?
-    2008’in kurulu olduğu serverda donanım değişikliğinde aktivasyon anahtarımda değişir mi, örneğin ileride sisteme 2 CPU ve RAM eklediğimde yeniden ürün anahtarı almam gerekir mi ?
-    Sistem kapasitemiz genişleme eğiliminde ve ileride örneğin 20CAL lisans belgesi aldığımda ve Active Direktory üzerinde bunları tanımladığımda, sistemde herhangi bir aktivasyon,lisanslama türü bir şey yapmam gerekir mi yoksa sadece belgeyi almış olmam yeterli mi ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/07/2009 16:44
GÜRCAN EFE
(@GURCANEFE)
Üye

http://www.cozumpark.com/forums/thread/82703.aspx bazı sorularınızın cevapları burda bulunmaktadır  kms ıle ılgılı


urun lısansını standart aldıysanız standart kurmanı gerekıyor  lısas key ıle ent kura bılırsınız ama lısasnsız olmulş olur


actıasyonu net uzerıne yada tlf uzerındende etkısletıre bılrısını


donanım degıslıkgınde deneme yaptın urun actıvasyonu ıstemedı


cal ıcın belge almanız gereklı


sadece termınal server lısansı aldıgınızda lısansı etkılestırmenız gerekıyor


yukardakı lınkı ınceleyın oncelıkle ıyı çalışmalar


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/07/2009 01:30
Paylaş: