Forum

Terminal Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server 2008 ve Remote App dosya uzantılarının ilişkilendirilmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
404 Görüntüleme
(@FATIH.TALI)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

termianl servera kurduğum office acrobat vb uygulamaları web ortamına koydum. Aynı zamanda Windows installer paketi oluşturdum. Bu paketlere tıkladığım zaman program kuruluyor. Tıkladığım zaman çok güzel çalışıyor. Fakat bir kişi dosya açmak istediğinde kullanıcılar mutlaka Dosya--> Aç şeklinde dosyaları açmak zorunda kalıyoruz.  Masaüstünde bir pdf xls doc gibi dosyaları açmak istediğimde birlikte aç penceresi geliyor.

Bu durumla ilgili bir çözüm var mı?

Gönderildi : 10/07/2009 14:12

(@FATIH.TALI)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hiç kimseden cevap gelmemesi çok ilginç.  Pek iyi tarif mi edemedim acaba.

Office kurulu olmayan bir makinede doc ları tıkladığım zaman terminal serverdaki wordün açılmasını nasıl sağlayabilirim. 

Kısaca sorum bu aslında. Kullanıcılar masaüstündeki office dosyalarını tıklayıp açamadıktan sonra uygulamayı sanallaştırmanın pek bir anlamı kalmıyor.   Çünkü pratik değil... 🙁

Gönderildi : 11/07/2009 15:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

xls dosyasını vs açmak için bir tane o program için rdp dosyası oluşturmayı denediniz mi? eğer siz bir dosyayı açmak istiyorsanız ve bunun ilgili programı client üzerinde yüklü değilse onu ancak Open diyerek açabilirsiniz. yada diğer bir yöntem o program için rdp dosyası oluşturacaksınız ve o şekilde kullanıcaksınız.

bunun için de ;

kurulum sihirbazı aşamasında izin verdiğiniz programlardan hangisini yapmak istiyorsanız sağ tıklayıp ardında create rdp file seçeneği ile devam edin. daha sonra hangi programa izin vericekseniz onu seçin.ve sihirbazı tamamlayın.

daha sonra rdp winamp,excel,word gibi masaüstüne olacak bunlar ve ordan çalıştırırsanız çalışacaktır.

umarım olayı doğru anlamışımdır ve bu anlattıklarım işine yarar.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc730673(WS.10).aspx

yukarıdaki makalede de detaylar var.incelerseniz iyi olur.

kolay gelsin

Gönderildi : 20/07/2009 22:11

Paylaş: