Forum

Domain e login olur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain e login olurken 2.bir profil oluşuyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Örneğin  domain'de 'unsal' adinda bir kullanici var normal bir şekilde unsal kullanicisyla domain e join olunabiliyordu ancak son zamanlarda unsal kullanicisinin makinasından unsal oturumuyla domaine login olmak istediginde 2.bir unsal profili oluşturuyor yani  unsal.asbis diye bir kullanıcı daha oluşuyor ve asıl olan unsal profilinin dosyalarını goremiyorum haliyle.Bahsettiğim makina Xp.

ve data kablosunu söküp login olmayı denediğimde asıl olan unsal kullanıcısıyla oturum açabiliyor.Ancak data kablosu takılıyken dediğim gibi 2.bir unsal profili oluşuyor.

makinayı domainden çıkartıp administrator ile tekrar join ettim ancak hiçbirşey değişmedi.Sorun ne olabilir, yardimci olurmusunuz?

teşekkürler.

Gönderildi : 10/07/2009 13:55

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

makineyi domaninde cıkar AD içerinden sil tekrar domaine gir ve eski kullanıcının profilini kopyala

Not: geçici çözüm nedeni için ve çözüm bulabilmek için eventlara bakar mısın?

Gönderildi : 10/07/2009 14:40

(@FATIH.TALI)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Bence oluşan profilleri temizle. temiz bir profil oluşsun. Administratorla gir adamın eski profilini kopyala.

Büyük ihtimalle düzelir. düzelmesse profil problemi olabilir. Sıfır profil çoğu zaman dertleri çözer.

Gönderildi : 10/07/2009 15:54

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

zaten oluşan profil temiz profil dataları kopyalasa sorunu kalmaz

Gönderildi : 10/07/2009 16:09

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Merhaba,

Örneğin  domain'de 'unsal' adinda bir kullanici var normal bir şekilde unsal kullanicisyla domain e join olunabiliyordu ancak son zamanlarda unsal kullanicisinin makinasından unsal oturumuyla domaine login olmak istediginde 2.bir unsal profili oluşturuyor yani  unsal.asbis diye bir kullanıcı daha oluşuyor ve asıl olan unsal profilinin dosyalarını goremiyorum haliyle.Bahsettiğim makina Xp.

ve data kablosunu söküp login olmayı denediğimde asıl olan unsal kullanıcısıyla oturum açabiliyor.Ancak data kablosu takılıyken dediğim gibi 2.bir unsal profili oluşuyor.

makinayı domainden çıkartıp administrator ile tekrar join ettim ancak hiçbirşey değişmedi.Sorun ne olabilir, yardimci olurmusunuz?

teşekkürler.

sanırım ad dekı unsal kullanıcısını silip yenıden olusturdunuz veya benzeri bir durum dan dolayı sid tutmuyor,profili kopyalamanız en basıt çozum olacaktır.

Gönderildi : 25/07/2009 13:26

Paylaş: