Forum

File Server Monitor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server Monitoring

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@guven.yildiz)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

file serverdak, klasorlerin aktivitelerini ( x kullanıcı dosyaya erişti / y kullanıcı değişiklik yaptı, z kullanıcı sildi) izleye bilecegimiz sağlam bi yazılıma ihtiyacım war. yoneticim bana bu yazılım şunu yapamıyormu dememeli.
web erişimi olmalı, buda yazılımın profeyonel bişey olması gerektigini anlatıyor galiba. aslında otomatik olarak bi dosya export etse ben onu webe taşırım..

2008 kullanıyorum ama bunun maille gonderdigi raporu pekde beyendiremedim.

websense in data security sini çok bilmiyorum, bu işi yapıyormu acaba ?

unutmada, bu yazılım klasordeki haklarıda duzenli bi template de bana sunsa super olur. (AccessEnum 'un yaptıgı gibi )

konu ile ilgili fikirlerinizi rica ediyorum..

Gönderildi : 09/07/2009 15:09

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Audit policyi denendiniz mi?Audit object access sayesinde ilgili klasör yada dosyalardaki değişikliği görebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortm-n-n-event-viewer-le-takip-edilmesi.aspx

İncelemenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/07/2009 15:54

(@guven.yildiz)
Gönderiler: 77
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekurler ugur bey,

ben inceledim bu makaleyi gerçekten faydalı oldu. Ancak burdaki event id ler ile aktiviteyi ayırt edip yorumlamak bunları web ortamına yansıtmak daha zor olcak. 

bu işi kendi basına yapan bi yazılım daha faydalı olacak diye dusunuyorum. Ne Dersiniz. Amacım Webden erişimi sağlayan, anlasılır bi şekilde kimin ne yaptıgını anlatan bi ozet sunabilen bi ara yuz. Gunluk, haftalık suna bilecegim..

ilgi ve yardımınız için çok teşekkur ederim.

Gönderildi : 09/07/2009 16:28

Paylaş: