Forum

Domaine login olurk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine login olurken hata

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Domain ortamina üye olan bir kullanıcı ile login olurken ' The trust relationship between this workstation and the primary domain failed'   diye bir hata veriyor ve login olamiyorum ancak data kablosunu çıkartıp denedigimde login olabiliyorum bu sorun bugun olmaya başladı ve sureklilik gösteriyor.

Nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/07/2009 19:26

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Tek bir kullanıcı login olurken mi hata veriyor yoksa tüm kullanıcılar için mi aynı hatayı veriyor birde ilave olarak başka bir kullanıcı ismiyle oturum açmaya çalıştığınızda da hata ile karşılaşıyormusunuz.

Gönderildi : 08/07/2009 19:30

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Local olarak oturum açıp Client'ı domainden çıkartalım ve administrator(domain) hesabı ile tekrar join edelim (Kullanıcı profili ve ayarları duruyor olacak)

Gönderildi : 08/07/2009 19:33

(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Düzeldi hocam teşekkürler..

Gönderildi : 09/07/2009 12:13

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Bu hatanın kaynağı ne olabilir. Yapımızda DC Real olarak server 2008 R2 ye kurulu  ADC ise başka bir makinede Hyper-v üzerinde sanalda koşuyor. Bu hatayı 3-4 bilgisayarda aldım ve domainden düşürüp tekrar aldığımda düzeldi. Kaynağı nedir neleri kontrol etmek gerekir ? 

Gönderildi : 14/05/2012 20:57

(@OnurELBASANLI)
Gönderiler: 1
New Member

Zaman akıp geçse de 🙂 sorunlar değişmiyor. Bugün aynı problemle karşılaştım.

"The trust relationship between this workstation and the primary domain failed"

Bilgisayara sadece hafızasındaki kullanıcılar ile giriş yapılabiliyordu, oda Network kablosu ya da Wireless açık değilken.

Çözüme yönelik: Bilgisayar adının, aynı domain gurubunda başka bir bilgisayarda da kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin.

En azından benim problemim buymuş. Adını değiştirince düzeldi. Kısaca isim çakışması yaşanmış.

Gönderildi : 25/09/2013 19:37

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Zaman akıp geçse de 🙂 sorunlar değişmiyor. Bugün aynı problemle karşılaştım.

"The trust relationship between this workstation and the primary domain failed"

Bilgisayara sadece hafızasındaki kullanıcılar ile giriş yapılabiliyordu, oda Network kablosu ya da Wireless açık değilken.

Çözüme yönelik: Bilgisayar adının, aynı domain gurubunda başka bir bilgisayarda da kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin.

En azından benim problemim buymuş. Adını değiştirince düzeldi. Kısaca isim çakışması yaşanmış.

Onur bey'in bahsettiği gibi bu problemin kaynağı heleki network kablosunu sökünce logon oluyorsa isim çakışmasından başka bir şey olmuyor genelde.

Bilgisayar isimlerinin düzünli takip edilmesi gerektiğinin nekadar önemli olduğunu gösteren bir dudumdur aslında. 

Paylaşım için teşekkürler arkadaşlar geçmiş olsun.  

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2013 02:01

(@okancecen)
Gönderiler: 128
Estimable Member

Aynı sorunu ben linkteki gibi yaşıyorum yani aynı şeyin lacivertini 🙂

Benim gidişatım biraz farklı aslında domaindeki client-sunucu vs. belirli bir zaman sonra local administrator hesabına verilmeden domaine alınan alınan sistemler bu hatayı alıyor diye düşünüyorum networkte iken sistem domainede böyle güvensiz bir iletişimin içinde olduğunu söylüyor bunun içinde network bağlantısını kesip elinizdeki hesap bilgileriyle sunucuya/cliente vs. giriş yapıp tekrar domaine dahil ediyorsunuz. 

http://www.cozumpark.com/forums/448240/ShowThread.aspx#448240

Gönderildi : 01/12/2014 19:50

Paylaş: