Forum

windows yöneti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows yönetim alt yapısı (WMI) bilgileri bozulması

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,121 Görüntüleme
(@ismailErolAykut)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba sevgili çözümpark ailem;

yapımda ;

IBM x series 346 serisi bir rac server / 4 adet disk (tabi Raid 5)  işletim sistemi- windows server 2003 standart var.

server da iki adet Broadcom NetXtreme gigabit eternet ve Ag Köprüsü var

Bugün saat 17:30 gibi clientlardan  bağlanamama ve ağdan düşme gibi şikayetler aldım.

Uzun uğraşlar sonunda eternetlerden olduğunu tespit ettim.(sebebi eternetlerden herhangi birine veya ağ köprüsüne sağ tıklayıp devre dışı bırak veya etkinleştir dediğiniz zaman sistemi kasıyor ve kilitiyor.)

bende iki adet asus gigabit eternet taktım ve bunların üzerinden sistemi çalıştırmak istedim.ağköprüsünü sağ tıklayıp "sil veya devre dışı bırak dediğim zaman aşagıdaki hatayı alıyorum. 

"server windows yönetim alt yapısı (WMI) bilgileri bozulması olabilir.Bunu düzeltmek için sistem geri yüklemeyi kullanınız..."

çok çok acil yardımınızı bekliyorum.

Gönderildi : 27/06/2009 01:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Servislerden Windows Management Instrumentation (WMI) servisini restart edermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 28/06/2009 17:06

(@ismailErolAykut)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

daha öncede restart etmiştim ama birkez daha restart ettim.bir şey değişmedi.Çareyi       " ağ köprüsünü devre dışı bırakarak" buldum.ama yinede bu wmı proplemini çözmek istiyorum.nasıl çözerim bilginiz varmı.

Ağ köprüsaünü silmeye çalışıyorum ama silemiyorum.Teşekkürler

Gönderildi : 29/06/2009 12:18

Paylaş: